Wpis z mikrobloga

które podobno jest spotykane na rozmowach rekrutacyjnych XD


@jakuzii: Chyba na staż... jako automatyk xD To raczej da się napisać po dniu nauki. Rozwiązanie chyba spoko, da się to o wiele lepiej napisać. Wujek gugl, polecam.
@soso: to jest bodajże 6 klasa podstawówki lmao
oczywiście chodzi o to, że liczba jest podzielna przez 3 i przez 5 gdy jest podzielna przez 15
tak samo jak i % 21 zamiast i % 3 && i % 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@jakuzii: Bazowe rozwiązanie jest jak najbardziej ok, na siłę możesz samo sprawdzanie do funkcji wyciągnąć. CPP jest dobry do ogarnięcia o co chodzi w programowaniu, ale ogólnie zalecam zmianę języka na inny: Java, Javascript, Python w tym jest najwięcej pracy lub ewentualnie PHP :) W C++ trzeba być naprawdę dobry.
@jakuzii: teraz ja wyjde na laika, ale czy pierwsze sprawdzenie nie jest nadmiarowe? nie musisz sprawdzac czy liczba jest podzielna przez 15 jezeli sprawdzasz czy jest podzielna przez 3 i 5. Oczywiscie "elsy" tez trzeba pousuwac ;d
@soso: takie fundamenty języka + elementy OOP już liznąłem. kiedy będzie dobry moment na przesiadkę? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale będę chciał pisać maturkę z informatyki.
@SiarczekPotasu: jak usunę else przy else if to w przpadku 15, 30, 45 ...:
-wyswietli "FizzBuzz"
-wyswietli "Fizz"
-wyswietli "Buzz"

jak usunę else na końcu to przy każdej liczbie wyświetli ją samą + ewentualne fizz/buzz