Wpis z mikrobloga

hej, po kilku miesiącach nauki zaczynają mnie ogarniąc myśli, że jednak w ostatnim czasie jest zbyt duży hype na datascience, machine learning, big data - bardzo dużo osób uczących się tego, ofert pracy wcale nie jest jakoś super dużo, a konkurencji od cholery. Czy nie lepiej zamiast poświecać czas na pythona i data science uczyć się czegoś mniej popularnego np phpu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy ktoś z Was uczac się samemu dostał pracę?
#naukaprogramowania #python #it #pracait #datascience #machinelearning #php
  • 25
  • Odpowiedz
@1001001: Moim zdaniem znajomość ekosystemu typu AWS - mniej więcej jak to wygląda. A technologii się uczysz w trakcie projektu. U nas nawet Seniorzy po prostu poznają daną technologię w trakcie projektu. To w ogłoszeniach to jest trochę wishful thinking :) Sam AWS to jest sporo usług więc bardziej ogarniać co to jest i mniej więcej jakie możliwości. :) Za Flaska tym bardziej plusik :) Są zespoły DS, które tylko w
  • Odpowiedz
U nas nawet Seniorzy po prostu poznają daną technologię w trakcie projektu. To w ogłoszeniach to jest trochę wishful thinking


@Grzegiii:

Właśnie kiedyś myślałem, że programista to od ręki wszystko pisze i zna technologię w pełni. Zapewne są i tacy. Aczkolwiek później przekonałem się, że praca z kodem często polega głównie na grzebaniu w dokumentacji i szukaniu optymalnej funkcji czy rozwiązania do implementacji funkcjonalności.

Czas chyba chociaż spróbować powysyłać gdzieś aplikacje
  • Odpowiedz
@1001001: Trzymam kciuki - wydajesz ambitny, ogarnięty ale i pokorny - a nie w stylu "skończyłem 2 miesiące bootcamp - 15k na rękę poproszę". Także mam nadzieję, że się uda! Daj znać kiedyś jak tam na froncie :)
  • Odpowiedz
@AndreaGreece: Nie wydaje mi się. U mnie w pracy hype jest coraz większy. NLP jeszcze się chyba nawet nie zaczęło w polskich oddziałach korporacji, bo możliwości i potencjalne zyski są ogromne. Zaczynając od prostych klasyfikacji, przez chatboty, po całe pipeliny summaryzacji tekstu, pos czy ner itd.
  • Odpowiedz