Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
Mój mąż ma alergię na chust-wie-co. Przynajmniej dwa razy dziennie kicha seriami po 40-70 kichnieć, potem swedzi go podniebienie, gardło i wnętrze nosa, przez co robi taki obrzydliwy charająco-rzygający dźwięk

Ale do lekarza nie pójdzie, bo kiedyś był (15 lat temu) i mu nie pomógł, więc nic mu nie pomoże. Mówię, że to może się skończyć spuchnięciem gardła i niemożnością oddychania - nieważne, alergolodzy to gówno do wyciągania kasy.

Jezu jak mnie to wqrwia

#logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale
  • 97
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicari: no niestety to jest główny powód dlaczego mężczyźni żyją krócej. On nie pójdzie do lekarza bo nie. Ale powiedz mu, że nie musi nigdzie iść. Może się umówić przez internet i lekarz do niego zadzwoni. Dopiero jak dostanie skierowanie na badania to będzie musiał się ruszyć.

Ewentualnie możesz mu kupić domowe testy na alergię, są chyba takie ogóle które pokazują, czy jest jakieś uczulenie czy nie, oraz konkretne na konkretny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel tak, chodzi o czerniaka. Nie da się mu przemówić

@waawros: dżizas ale to zdiagnozowany czerniak czy ma podejrzanego pieprza?
Miałem w zeszłym roku chemoterapię... miałem też podejrzenie czerniaka, co byłem zbadać zaraz po trudach chemioterapii. Pieprzyki wycięte i jednak luz. Chemioterapia była na innego raka - przerzut do węzłów chłonnych z raka jądra. Być może bym jej uniknął gdybym wcześniej do lekarza poszedł z tym jądrem i zostało natychmiast wycięte.
faceci chodzą do lekarza tylko jak już nie mogą chodzić ani jeść i generalnie zaraz sobie spadną z rowerka. Jest to zasługa wieku czynników, chociażby #!$%@? wychowania i nie obwiniaj o to niebieskiego a mu pomóż


@Filareta: Laski friendzonujące przegrywów to też zasługa wielu czynników, choćby wychowania, nie obwiniajmy ich o to!!11
Osoby przez lata hodujące nowotwory, które osiągają OLBRZYMIE rozmiary, i później trafiają na nagłówki czasopism medycznych też są bidulkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waawros: Cieszę się, że twoja walka z chorobą była pomyślna, jak rozumiem. Przykro jednak widzieć, że facet w jakieś wyparcie popadł. Na co on liczy, że wykręci kora i zostawi Ciebie i dzieci, a sam będzie miał "z głowy". Tym bardziej dziwne w domu, gdzie Ty już stoczyłaś tego typu batalię. Czyli wiadomo, że z rakiem nie ma zabawy w ciuciubabkę. Także nawet ignorancja nie może być jego usprawnieniem. Skąd wiadomo,
@nicari Małem identycznie i też byłem zawiedziony 5-letnim odczulaniem, które pomogło tylko na powiem czas, a później wróciło z masą innych alergii. Łatwiej było wymienić na co nie jestem uczulony.

Poszedłem do innego lekarza i wyszło, że od tego pojawiła mi się słaba Astma, ale okazało się też, że nie trzeba się odczułać, bo można brać leki przeciwobjawowe na receptę. No to biorę je teraz codziennie - o alergii już zapomniałem, 0
odkurzamy co drugi dzień. Nawet po odkurzaniu i tk kicha.


@nicari: Alergia może być dosłownie na cokolwiek.
Masz dwie opcje, albo zaczynasz mu matkować, umawiasz go na wizytę i stawiasz przed faktem dokonanym. Ale pytanie, czy chcesz mieć faceta, czy dziecko.
Albo dajesz mu ultimatum. Albo Wy, albo jego kichanie/chrapanie. Bo serio, szkoda tracić życia na faceta bez RIGICzu.
@nicari: Zagroź mu, że albo lekarz albo rozwód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo jeszcze lepiej, postaw go przed faktem dokonanym i powiedz, że za tydzień ma umówioną wizytę i żeby się nie przejmował pieniędzmi, bo już ją opłaciłaś z góry pieniędzmi z jego karty kredytowej.