Wpis z mikrobloga

#komputery #overclocking #kartygraficzne

Witam, bawię programem afterburner. I takie dziwne coś się stało nie wiem czy karty nie zepsulem :(

Wczoraj na benchmarku miałem ok. 20 fps. W grze ETS2 było ponad 20. Dzis to wszystko spadlo. ETS2 jest 12fps. A na benchmarku 9.

I zobaczcie memory clock wysrubowalem do 820mhz, a na benchmarku zegar pokazuje 405mhz.. jest wyraźnie słabiej niż wczoraj (FPSowo, bo nie pamietam czy wczoraj zegar pokazywało dobrze).

Coś zepsulem czy coś źle ustawiłem? :(
skun1 - #komputery #overclocking #kartygraficzne

Witam, bawię programem afterburner....

źródło: comment_1595749413U2S88WfR5m8pK8Y3fe30MQ.jpg

Pobierz
  • 27
@supra107 dostałem ja razem z kompem. Czekam na rx560 który ma mi kolega pożyczyć na czas dopóki nie kupię sobie już swojej.

Myślałem że wyciągnę z niej chociaż 10fps więcej :(

@10129 niestety w tej karcie mam tylko 2 ostatnie suwaki dostępne.
@skun1: Może jakbyś miał mocniejszy silikon (GTX/RTX) to może i z dodatkowe 10fps by wyciągnęło. A z resztą sam zobaczę ile wyciągam na moim GTX 1060 6GB, ostatnio wyłączyłem OC bo DirectX się sypał.
@supra107 no ładnie. To wyłączam to i zostawiam :D
"Ale mi się nie chce" haha pewnie masz jakieś ważne inne zajęcia :-) dzięki za odpowiedzi Mirku.
@skun1: Nie no, bo to się robi tak że podbijasz zegary o 50, potem puszczasz jakiś benchmark (np. FurMark) na 15-30 minut i testujesz czy jest stabilnie, a jak zacznie się coś sypać to obniżasz zegary o to 50 i zostawiasz. A też nie chcę zbyt mocno podkręcać żeby cosik się przypadkiem nie porobiło. Jak nawet na tym OC po paru dniach coś zacznie się sypać nie wiadomo czemu. Trochę leń,
@supra107 rozumiem :)

Ale tak w sumie, dalej nie dowiedziałem się czemu te zegary mi tak zaniżylo zamiast podwyższyć..

I próbowałem jeszcze raz, po włączeniu afterburnera po lewej stronie miałem prawdziwe wartości (720) a po chwili samoistnie zmienilo na 135 (tak jak na pierwszym screenie).
Czemu tak samo zmienia?
@skun1: Może, jak mówiłem, silikon nie łyka OC i obniża zegary żeby nie uszkodzić układu? No i jeszcze jest taki myk, niezależny od OC, że GPU obniża zegary kiedy nie pracuje aplikacja 3D żeby oszczędzać energię, bo nie musi wykorzystywać pełnej prędkości do renderowania pulpitu. Przykładowo u mnie, przed i po odpaleniu benchmarku.

Ale być może za bardzo podkręciłeś zegary i wraca do bezpiecznych częstotliwości. Spróbuj tak: stockowe zegary, podkręć o
supra107 - @skun1: Może, jak mówiłem, silikon nie łyka OC i obniża zegary żeby nie us...

źródło: comment_1595763166pXNWSo3uFQyY72PlYO3sI3.jpg

Pobierz
@skun1: pobierz jakiś benchmark do gpu i tam testuj, najpierw totalny stock, zrób test (zapisz wynik), później podkręć tylko rdzeń, zrób test ponownie (znów zapisz wynik), potem pamięci, test (zapisz wynik). Ciekawy przypadek w sumie.. W tej gierce widać że gpu ma 34 stopnie więc throttling raczej nie występuję, chyba że limit temperatury masz jakiś zajebiście niski
@Rudszy_132 motyw nazywa się

MSI Gaming Z Afterburner skin by Drerex Design

Ten screen który wrzuciłem jest z benchmarku. Valley benchmark. Aktualnie gram (tzn próbuje grać bo przy tylu fpsach to nie można nazwać grą) w ets2. Detale na medium. Oczywiście afterburner odpalony i zwiększam o trochę i gram 15min. Aktualnie przy 815mhz wysypał się sterownik ale przywróciło go. Więc zaczynam od nowa.