Wpis z mikrobloga

@zmyslaw: może między lapkiem a routerem jest jakaś wieksza szafa, drzwi, albo router jest w jakiejś szafce? A może jest to tak ustawione że sygnał idzie przez wiele drewnianych ścianek? Może to też wina laptopa? Ja miałem podobnie z laptopem, że 2 cm w jedną albo w drugą stronę robiły straszną różnicę w sile sygnału i prędkości. Jeśli masz jakiś stary rotuter to sprawdź czy nie zadziała w trybie repeatera, ewentualnie
@Hrabia_Heheszko: nic nie ma
Dosłownie w linii prostej jedna ściana i odrazu drzwi
Drzwi to gówno sklejki a ściany są takie że nie mogę w nich grzebać bo są gownaine

Mieszkam w bloku ... 2.4pasmo mam nie mogę zmienić na 5 bo router tego nie ma

Myślałem by zmeinic kanał ale nie kminie do końca tego analyzera
Mam w ustawieniach na auto w routerze

Router taki jak widać trochę lat ma
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zmyslaw: @smoczewski a ja mam nadal takiego tp linka I wgrałem openwrt na niego. Co prawda ledwo spełnia minimalne wymagania co do openwrt ale działa jak marzenie. U OP jest problem z innymi sieciami dookoła. Może go uratować tylko i wyłącznie lepszy router.
@dktr: nie moge nic na nich zamontowac nawet drazka do podciagania sie
doslonie
moj pokoj
korytarrz
drugi pokoj
moj laptop przy oknie
router przy oknie w 2 pokoju
max 10 m w lini prostej na drzwi uderza sygnal

wifi muli mala predkosc zrywa
channel mam auto nie wiemczy zmienic czy co
podeslalem wam skriny jak to wyglada

@johnnyMetalowy: @Avil:
@zmyslaw: Przy takim sygnale nie ma prawa dobrze działać i zmiana kanału nic tu nie da. Ja bym tam użył PLC - np TL-PA4010 jeden wpięty w gniazdko i połączony skrętką z obecnym routerem, drugi w twoim pokoju i połączony z jakimś AP 5GHz.
@zmyslaw: Repeater w takim eterze to jak by nasrać na środku jeszcze. Nic to nie da, musisz dosłać do swojego pokoju po skrętce albo po tym co proponowałem i osobne radio na 5GHz bo na 2.4GHz nie ma już miejsca na rozsądne transfery >40Mbit.