Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy. Znalazłem ogłoszenie o prace jako agent ubezpieczeniowy w dosyć dużym przedsiębiorstwie, jednak w ogłoszeniu jest zapis, który informuje o tym, że po podjęciu współpracy z tą firmą należy założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Wiem, że to jest bardziej opłacalne dla pracodawcy ze względu na fakt, że nie musi odprowadzać składek. Mam jednak pytania; po pierwsze czy jest to standardowy zabieg? Przyznam, że nie słyszałem wcześniej od znajomych aby musieli zakładać działalność podejmując pracę. Po drugie jakie są wady takiego rozwiązania? Oferta jest dosyć interesująca ale boję się nadziać przez niewiedzę. #praca #ubezpieczenia #korposwiat #firma
  • 7
@Nowaczi: Mordo agenci zawsze muszą mieć działalność. Dają Ci tam jakąś podstawę? Bo zazwyczaj Agent ubezpieczeniowy to: zakładasz firmę, a twoje zarobki to prowizja z ubezpieczonych Klientów. Czyli Twój dochód w momencie podjęcia pracy to 0 - zus, czyli jesteś na minusie na wejście. Przeanalizuj to :) Poza tym: jakie miasto?
@Nowaczi: ja w ogole sie dziwie ludziom ze ida na umowe o prace czasami xD

Idz na dzialalnosc tylko dogadaj jasno z gosciem temat PŁATNEGO URLOPU.

Dogadaj się także odnośnie kasy (przy własnej działalności musi być większa), a i dobrze żeby jego ksiegowość załatwiała Twoje rozliczanie.

I dopytaj co w sytuacji gdy za 2.5roku będziesz miał większy zus.

W międzyczasie ogarnij temat dotacji na założenie nowej działalności - nie wiem jak
@Nowaczi: Też kiedyś miałam propozycje pracy w agencji ubezpieczeniowej i musiałam założyć działalność. Podziękowałam za propozycje - jak dowiedziałam się jakie są zarobki, a ile trzeba zapłacić zusów itd to nie opłacało się to.
@Nowaczi: wady są takie że nie masz praw pracowniczych - płatnego urlopu, uregulowanego czasu pracy itd., ale podejrzewam że to specyfika bycia agentem. Zabieg standardowy, ale weź to pod uwagę przy negocjowaniu stawki. Jeśli masz taką możliwość, to przed założeniem działalności zarejestruj się jako bezrobotny i weź dofinansowanie z urzędu pracy do 20k. Pamiętaj jeszcze, że jak założysz działalność i ją zamkniesz, nawet po miesiącu, to dopiero po 5 latach odzyskujesz
@Nowaczi: Wady są jeszcze takie, że jeżeli masz DG i np. masz prowizję od zawarcia umowy, a się okaże, że np. tamta umowa zostanie zerwana, to Ty musisz tę prowizję też zwrócić (w jakiejś części). Chociaż to też może zależeć od zapisów w umowie między podmiotami, warto w każdym razie zwrócić uwagę. Gdybyś chciał więcej info na co zwrócić uwagę, to wal priv.

@skolfild: W zależności od województwa pula dofinansowania