Wpis z mikrobloga

@mallenki: Ten ze zdjęcia to taki upiększony z serii ocean race, ma kilka dodatków z okazji regat pod tą samą nazwą. Samo v60 to świetna fura, w rodzinie dwa takie jeżdżą, ja akurat mam s60 czyli bliźniaka w sedanie. Jak masz konkretne pytania to śmiało.
@mallenki: To wszystkie są ok. D3 wystarczający, D4 nie miałem okazji się pobawić, D5 daje radość z jazdy (Mam, z pakietem polestar). O awaryjność nie ma co się martwić, jeśli dbasz i serwisujesz to jeździ bez końca. Były problemy z napinaczem paska rozrzadu, ale teraz już chyba nie da się znaleźć bez wymienionego w ramach akcji serwisowej.
Do tego skrzynia AISIN (automat), wymieniasz w niej olej co 60kkm (producent twierdzi że
@viruszg: na forum nie dostaję linka aktywacyjnego, więc może Ty coś podpowiesz: jak to jest ze skrzyniami AISIN. Czy ich awaryjność wynika tylko z tego, że Volvo twierdziło że wymiana oleju jest niepotrzebna? Planuję kupić w automaci i cały czas mam pewne obawy, bo chciałbym trochę pojeździć po Polsce albo gdzieś dalej. Wiem, że jeśli trafi się zadbany olej to nawet częściej będę wymieniał. No i jeszcze czy kojarzysz jak wygląda
@Paczek_w_masle: Problemy z AISINami to mit, skrzynie są solidne i znoszą duże obciążenia i dynamiczną jazdę. Tylko trzeba dbać, wymieniać olej i nie piłować zimnej. :)
Co masz na myśli mówiąc modyfikacje? Ja mam tylko optymalizację polestara obejmującą silnik, skrzynię i zawieszenie (4c).
@mallenki ogólnie poczytaj ten temat z forum. Problemem są pękające bloki silnika w d3, d4, d5. Objawia się to ubytkiem płynu chłodniczego. Samochód ładny i fajny ale ja raczej postawie na 508, tam diesel jest lepszy
@mallenki Mirek, pomyśl jeszcze nad V70. Auto w podobnych pieniądzach, a większe. Silniki i wyposażenie to samo. Generalnie unikaj 4-cylidrowych jednostek oraz 5-cylidrowego diesla. Wtedy auto nie do zarżnięcia
@mallenki aleasz naprawdę nieporównywalnie więcej miejsca. Nie tylko na bagaże, ale także dla kierowcy wlnad głową. Ew. Obczaj sobie je w pakiecie r-design lub XC70 (ale to już droższa zabawa)