Wpis z mikrobloga

@jamtojest: Trochę tak a trochę nie. USB-C szybko staje się ogólnym standardem i szybko obecne komputery z Windowsem będą cierpiały na brak portów bo obecnie jeden port USB-C to rarytas. W MacBooku masz 4. Coraz więcej monitorów łączy się przez USB-C i zapewnia komplet portów dla kompatybilności wstecznej.
  • Odpowiedz
@jamtojest: to prawda połowicznie. Ogólnie super zaawansowane sprzety dla profesjonalistow od zawsze byly w tym modelu - kupujesz osobno wszystko co ci potrzebne. Rynek smartfonow ma 13 lat i obecnie idziemy w strone wlasnie ulepszania, miniaturyzacji podzespolow itd. Ale prawda jest też taka, ze ludzie coraz mniej wykorzystują fizycznych rozwiazan a coraz wiecej internetu. Np. stacja plyt. Ja sam nie pamietam kiedy ostatnio potrzebowalem plyt. W komputerze nie mam stacji plyt
  • Odpowiedz
@Gymski: Tu jest właśnie problem że czy kupi ją z Apple czy kupi z xiaomi to nie ma znaczenia. Przejściówka musi mieć odpowiednią wydajność aby dźwignąć tyle peryferiów jak hdmi, kolejne usbc, ładowanie po PD, parę slotów usb 3.0 i jeszcze jakieś złącze na kartę sd. Chińskie przejściówki (mam na myśli tanie kopie/podróbki) albo będą zakłócały wszystko co radiowe albo będą zamulać. Problem OP nie leży w tym że kupił maca
  • Odpowiedz
@medevacs: w punkt stary. W punkt. Stacjonarka plus jakies mobilne cokolwiek to klucz. Nikt mi nie wmowi ze laptop jst do powaznej pracy, to absurd. Moze dla dziennikarza. Nic więcej. Praca zaawansowana to uzycie energii = bateria. I kazdy laptop potrzebuje wtedy gniazdka czyli mobilnosc spada. Touch pad to absurd do takiego np. photoshopa czy montazu zeby dokladnie skracac materiał. W praktyce wystarczy usiasc do biurka, odpalic maszyne ktora sie nie
  • Odpowiedz
Nikt mi nie wmowi ze laptop jst do powaznej pracy, to absurd


@monarchista: wypowiem sie jako osoba co ze stacjonarki przesiadla sie na laptopa - praca na laptopie jest tragiczna, monitor maly, klawiatura tuz pod ekranem. Nie cierpie pracy na laptopie dluzej, wiec czemu go kupilem?

Coz, bo finanse mi pozwolily kupic do niego 2 monitory x 25 cali, klawiature, myszke, glosniki. Kiedy robi za stacjonarnego, podpinam go pod ten komplet
  • Odpowiedz
@monarchista: a czemu wydajnosc nie ta? Do laptopow montuja slabszy sprzet?

A ta bateria... powiem tak - stare sluzbowe HP mam, laptop. Caly czas z bateria, niemal caly czas po kablu, pracuje na nim 4 lata z hakiem, sumaryczny okres kiedy byl WYLACZONY to moze 1 miesiac. Jakiejs poteznej degeneracji baterii nie zauwazylem, dalej trzyma pare godzin.

I dla mnie wlasnie nie lepiej stacjonarke - bo czasem potrzebuje gdzies ze sprzetem
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: oczywiscie ze montują slabszy : D wydajnosc procesorow laptopw to co innego niz desktopu. Po drugie sekcja zasilania i chlodzenie uniemozliwiają wykorzystanie podzespolow na maksa. No i o normalnej pelnoprawnej grafice tez mozna zapomniec.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: producenci nie montują do laptopow dokladnie tych samych procesorow co do desktopu. Projektują specjalne procki mobilne. mają zazwyczaj jakies literki po numerze. Te procki musza brac mniej prądu zeby nie zdrenowac baterii. Często też sama sekcja zasilania nie pozwala na pobor zbyt duzej mocy. To samo dotyczy grafiki. Nie wiem jak z ramem.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Zawsze będą jakieś kompromisy. Nie żal mi, że moja konsola nie ma wyjscia cinch, nie żal mi że moj monitor nie ma wejścia VGA, to i jacka wkrótce żal nie będzie. Ktoś musi przecierać szlak, żeby inni poszli za nim i technologia szła do przodu. Tak się składa, że często jest to Apple (w imię oszczędności, bo laptopy bez CD były tańsze i mniej awaryjne, a bez Jacka można taniej
  • Odpowiedz
3. Podłącz monitor

4. Utrac wifi

5. Odłącz monitor i odzyskaj internet


@spoli2003: phi...

Ostatnio wujkowi pomagałem kupić jakiś komputer. Coś tam sensownego acz prostego wybraliśmy. No i odpaliłem na moim monitorze, ale zobaczywszy że jest też wyjście DisplayPort - namówiłem, żeby kupił monitor z DP bo będzie zdecydowanie lepsza jakość obrazu niż po VGA.

Spoko. Dostał monitor, podłączył... no i dzwoni że nie działa. Tzn. włącza się ale system nie
enron - > 3. Podłącz monitor
4. Utrac wifi
5. Odłącz monitor i odzyskaj internet

@...
  • Odpowiedz