Wpis z mikrobloga

Symulacja podróżowania nie wykazuje "Efektu motyla" w świecie kwantowym.

Zgodnie z eksperymentami z symulatorem kwantowych podróży w czasie, rzeczywistość jest mniej lub bardziej "samouzdrawiająca się", więc zmiany dokonane w przeszłości nie zmienią radykalnie przyszłości, z której przybył podróżny - przynajmniej w świecie (Narnii) kwantowej rzeczywistości.

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/5628445/symulacja-podrozowania-w-czasie-nie-wykazuje-efektu-motyla-w-swiecie-kwantowym/

Źródło: Publikacja na łamach Physical Review Letters.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
https://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #ciekawostki
#fizyka #fizykakwantowa #podrozewczasie
RFpNeFeFiFcL - Symulacja podróżowania nie wykazuje "Efektu motyla" w świecie kwantowy...

źródło: comment_15961327441pFkLn4ZjzChxnFoJnMLGZ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@bregath:

Tu chodzi o świat kwantowy a raczej symulacje systemu w czasie do przodu i do tylu.

Z tym Hitlerem ludzi często się mylą moim zdaniem.
Bo jaka jest gwarancja że podróżnik zabijając Adolfa nie przyczyni się do tego że przyjdzie do władzy bardziej pragmatyczny i o wiele bardziej inteligentny, myślący i działający strategicznie Furer pokroju chociażby Putina.

Wówczas mógłby nie atakować Rosję od razu tylko konsekwentnie przez wiele wiele lat
  • Odpowiedz
Bo jaka jest gwarancja że podróżnik zabijając Adolfa nie przyczyni się do tego że przyjdzie do władzy bardziej pragmatyczny i o wiele bardziej inteligentny, myślący i działający strategicznie Furer pokroju chociażby Putina.


@RFpNeFeFiFcL: zacznijmy od tego, że bez Hitlera nie powstałaby III Rzesza, więc cała reszta, od 1935 roku, jest jedną wielką niewiadomą, bo może by się okazało, że wciąż byśmy graniczyli z Cesarstwem Niemieckim :D
  • Odpowiedz
@bregath:

zacznijmy od tego, że bez Hitlera nie powstałaby III Rzesz


Moim zdaniem powstała by czy z nim czy bez niego.
To jest konsekwencje polityki mocarstw którzy wygrali I WS i skręcili w barani róg powojenne Niemcy wymagają ogromnych reparacji i powodując całkowity upadek niemieckiej gospodarki.( jest gdzieś duży, profesionalnie napisany artykuł o tym.)

Hitler okazał się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Oczywiście cenie go talent organizatora i przywódcy.
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Podobne podejście wykorzystali w anime "Steins;Gate", tam też przyjęto, że potrzeba znaczącej zmiany w przeszłości, żeby rzeczywistość w przyszłości "przeskoczyła" do innego stanu równowagi.
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: @bregath:

Tego nigdy nie mogę pojąc jak zwykli ludzi ( bądź nie bądź inteligentny naród) dał się zrobić z siebie krwiożerczego zombi.
Pracowałem w Niemczech w normalnej firmie i nigdy nie czułem w nich tego okrucieństwa i zdolności zabić kogoś z powodu narodowości, rasy czy wiary.
Tak samo pracowałem 2 lata w Moskwie , lecz tam takie coś w mentalności ludzi jest normalką.

Czasami zakładam amelinowa czapkę wierze w
  • Odpowiedz
  • 0
@RFpNeFeFiFcL a czy jest możliwość zbudowania wehikułu czasu? Żeby podróżować sobie tylko powiedzmy dla turystyki.
Fajnie by było zobaczyć prawdziwego dinozaura lub przejść się po Nowym Jorku lat '60.

A czy zmiany w przeszłości mogły być coś zmienić w teraźniejszosci?
  • Odpowiedz