Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy i mirabelki, ile kosztuje kompleksowe badanie krwi na hormony tarczycy i jakie to badania? Chcę iść do endokrynologa, mająć już zrobioną analizę hormonalną krwi.

#tarczyca #badania #diagnostyka #medycyna #endokrynolog #endokrynologia #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f22fbf8c320eaecdaada785
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania Zazwyczaj w laboratoriach są do wyboru pakiety badań i jest też pakiet tarczycowy. Podstawa to ft3, ft4 i TSH. Podczas wizyty prawdopodobnie będzie zrobione USG i jeśli lekarz będzie potrzebował czegoś jeszcze, to Ci powie, a na razie nie ma sensu przepłacać. TSH masz na fundusz też, dwóch pozostałych nie. No i oczywiście warto przy okazji zrobić inne podstawowe badania: morfologia, glukoza, lipidogram, enzymy wątrobowe. To może być pomocne, a raz
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób od razu Anty TPO i Anty Tg razem z TSH, FT3 i FT4. Zapłacisz koło stówy (no, może ponad), ale od razu będzie można wykluczyć chorobę Hashimoto (albo potwierdzić, zwłaszcza jakby Ci lekarz był w stanie zrobić USG tarczycy). Możesz też samodzielnie na USG tarczycy się zapisać i iść z kompletem danych na wizytę. Masz skłonności do tycia, problemy z zajściem w ciążę, ogólne zmęczenie czy inne powody Tobą
@QI-IQ: u mnie najbardziej zmęczenie i zimnie stopy i dłonie i obawiam się najgorszego, bo w rodzinie są zachorowania na tarczycę. Póki co zrobiłam jedne badania (rok albo dwa miałam usg i nic nie wyszło) i chcę powtórzyć i zobaczyć i umówić się do endokrynologa, bo wynik miałam wyższy niż widełki. Innych objawów raczej nie uświadczyłam ale i tak się boje że będę mieć to cholerstwo.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja płaciłam koło
@baran_ofiarny Samo TSH nie wystarczy. Można robić samo TSH później jak np. bierzesz już leki i kontrolujesz w ten sposób dawkę, ale na początku, żeby zdiagnozować problem, trzeba zrobić też ft3 i ft4.
Co masz na myśli mówiąc, że nie ma czegoś takiego jak należy się raz w roku za darmo? Miałam na myśli, że to są refundowane badania profilaktyczne raz w roku i warto je robić.
@bulwapospolita: wolne hormony są labilne i przez to nie wnoszą istotnej wartości diagnostycznej. O ile jeszcze ft4 może się do czegoś przydać to autentycznie nigdy mi się nie zdarzyło żeby ft3 coś zmieniło w rozpoznaniu, bo każdy dziwny wynik ft3 da się uzasadnić względami pozatarczycowymi.
TSH jest doskonałym parametrem bo reaguje bardzo czule na długotrwałe trendy a o to w tym chodzi. No chyba że ktoś serio szuka przyczyny ośrodkowej ale
@baran_ofiarny Widzisz, to jest właśnie różnica między teorią z zajęć a praktyką... Dzięki za wytłumaczenie.
Strasznie jest przykre to, co piszesz o tym, że badanie krwi to dobra wola przychodni i że musisz to tłumaczyć ludziom. To musi być męczące.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób sobie TSH i fT4 reszty nie ma sensu xD u mnie w pracy to koszt około 40 ziko za oba. jeśli chcesz się bawić w szerszą diagnostykę pod kątem zaburzeń autoimmunologicznych to możesz zwrócić uwagę na anty-TPO i anty-TG. nie pakuj się w oznaczanie fT3 chociaż będą Cię próbowali na to naciągać, bo jedyne zastosowane kliniczne ma w diagnostyce różnicowej T3-tyreotoksykozy, a jakbyś ja miała to raczej byś leżała