Wpis z mikrobloga

powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery łomy i kilofy


Antoni Chruściel „Monter”

Powstanie Warszawskie było tragedią młodych ludzi którym po latach prześladowań i łapanek obiecano szybką i łatwą zemstę na Niemcach i „trzy dni strzelania”. Dowództwo naraziło na niewyobrażalne cierpienia ludność cywilną od degeneratów z RONA i Dirlewangera po nieustannie bombardowania. Dziś zamiast miejscami festyniarskiej formy obchodów powinno się pochylić i zastanowić nad losem tych wszystkich okłamanych żołnierzy i cywili wplątanych w to szaleństwo kilku ludzi.

Jeśli ktoś uważa że mimo wszystko „było warto” i chce uzasadniać mi to jakimś romantycznym bełkotem to zapraszam na:

www.powstanie.pl

#powstaniewarszawskie #historia #takaprawda
BekaZWykopuZeHoho - >powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery...

źródło: comment_1596256234vd9n7Zkax8L5apokzn5Wut.jpg

Pobierz
  • 160
@BekaZWykopuZeHoho jak co roku zgodnie z rocznicą rozpatrywana jest zasadność powstania. Co roku wielkie głowy krytykują powstanie prześcigając się w rozwiązaniach. Tylko że wtedy nie wiem czy wielkie głowy pamiętają ale była wojna i ludzie chcieli się postawić wszelkim dostępnym sposobem. Niech dziś wielkie głowy się wykażą i scala podzielony naród by był jednomyślny tak jak wtedy to było.
@MojWlasciciel: Dobrze , ze teraz mamy takich znamienitych, wyksztalconych obywateli, ktorzy w takiej sytuacji, zrobiliby dokladnie odwrotnie. Jeszcze powiedz mi, ze na dude glosowales xd Chyba juz niejednokrotnie, sami powstancy, obalali podobne tezy. A ze bylo z gory skazane na porazke - ty tez xd a jakos zyjesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Patermantis no w sumie nie( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Byczkumordeczko nie twierdzę że jestem oświecony, twierdzę że wyrzynanie 250k ludzi z zadziwiająca regularnością nie ma sensu. Niepodległość odzyskaliśmy nie dzięki powstaniu styczniowemu, tylko dzięki codziennej pracy ludzi pokroju Dmowskiego, Korfantego czy Piłsudskiego.

Usprawiedliwienie dowódców AK to zwykła ignorancja. Na czym się opierali? Na jakiejś złudnej nadziei zwycięstwa wielkiego ducha nad niemoeckimi karabinami? Na odezwach Radia Moskwa, które obiecywało sowiecką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@BekaZWykopuZeHoho: ha tfu to na Ciebie, co #!$%@? zza klawiatury w ciepłym fotelu, bezpiecznego domu, zapijając kakałkiem co mame zaparzyła. Bez zrozumienia sytuacji, nie będąc w tamtym czasie i w tamtym miejscu, gdzie desperacja, #!$%@?, chęć odwetu, a nie chłodne kalkulacje, kierowały ludźmi. Jeszcze takie wysrywy jakby ludzie wtedy mieli smartfony i pełnię informacji o własnych pozycjach, planach i decyzjach dowództwa live, ruchu i sile wszelkich wojsk w tym kryształową kulę
@BekaZWykopuZeHoho: Tak jak ktoś juz napisał, sam mam zagwozdkę jak się czuć w ten dzień. Jak by to nie wyglądało, z jakichkolwiek pobudek Ci ludzie stracili swoje życia w tak beznadziejny, a zarazem heroiczny sposób jednak chyba warto upamiętnić ich poświęcenie. Z samej racji, żeby nie popełnić takiego samego błędu i walczyć z okupantem mądrze. Umówmy się, że to były totalnie inne czasy i Polska ledwo co pojawiła się z powrotem
co roku te same pieprzenie... Powstanie to już historia i nic się już nie zmieni ileż można dyskutować czy Powstanie Warszawskie to był dobry pomysł czy zły? Okażmy szacunek tym co walczyli, bo Wasze coroczne dyskusje nic nie zmienią.


@BartekZK: Tak długo, aż przestanie się w Polsce na piedestale stawiać wzorzec poczciwego szaleństwa, zwanego potocznie "patriotyzmem". W Polsce młodzież wychowuje się do dziś w tym wzorcu, tworząc kolejne pokolenie powstańców warszawskich,
no tak lepiej siedziec cicho i sie poddawac, wy to jednak lubicie siedziec pod butem niemca


@Zatwardson: I cyk 180 000 martwych cywili. Zamiast oszczędzić młodych ludzi wysłano ich na rzeź. Ciężko mi sobie wyobrazić ludzi którzy wtedy wracali z pracy i zjawili się w nieodpowiednim miejscu i czasie i zostali zamordowani razem z powstańcami.

W tym kraju zostało praktycznie same chłopstwo. To widać po wyniku wyborów, widać wszędzie jak ludzie