Wpis z mikrobloga

Pytanko. Czy po x latach aktualizacji warta jest coś ta gra? Czy zapowiada się wieczna beta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy grają w to ludzie?
Czy producent nie olał swojego produktu?
Czy są jakieś ciekawe plany co do rozwoju czy bardziej już rozmyślają nad zupełnie nową grą?
Jak stan sieciowy, lagi, bugi jakieś? W #pubg to i bugi sprawiły, że przestałem grać i żałowałem zakupu.
Weszło na #steam albo czy planują?
#escapefromtarkov #gry #pytanie
  • 31
@znkk: Niestety nie wiem czy gra mi podejdzie i czy będzie chodzić zadowalająco. Na steam można gierkę zwrócić. Już się na dayz przejechałem. :)
@Morguliusz: Trudno powiedzieć jaką wersje wybrać bo do gry jednak łatwo się zrazić. Jest trudna.
Ja mam EOD ale zaczynałem od podstawki.
Teraz jest jeszcze wakacyjna promocja i są zniżki wszystkie wersje.

EOD jest fajny na początek bo masz od razu duży stash, i gamme w którą wiecej napchasz.
@bez_napinki: @znkk: Z tego co widziałem to w kolejnych patchasz planują tzw. "wipe" czyli pewnie jakiś reset jak dobrze rozumiem. Czego to dotyczy? Bo jeśli np. przegram kilkanaście/kilkadziesiąt godzin i mam mieć to potem usunięte to chyba nie ma sensu jeszcze się zabierać za grę?

@bez_napinki: No promocje zawsze są kuszące ale chyba jesienna/zimowa pewnie też będzie przed głównym updatem do wersji 1.0, która chyba szybko nie nastąpi z
@Morguliusz: Kolejny wipe prawdopodobnie będzie z wersją 13.0 jak wejdzie nowa mapa Street of Tarkov.
Kiedy to będzie? Nie wiem. Tak naprawdę nikt nie wie.

Nie w każdym wipe wszystko kasują czasem zostawiają skille np.

Ma sens bo nauczysz się mechanik, gra jest trudna, samego AK możesz zmodować na milion sposobów.
Teraz z plusów masz to że większość rzeczy do hideout jest mega tanie na fleamarket.
Z minusów ciężko już spotkać
@Morguliusz: Ogólnie im wcześniej się zaczyna tym więcej wiedzy będzie się miało na następny wipe. Dobra sprawa jest właśnie tuż przed wipem gdy wszystko można kupić za półdarmo. Co do bugów/lagów to niestety są ale szczerze gdzie takowych nie ma? :P
Co do #!$%@?... jeśli chodzi o tą grę. Prosto z mostu - będziesz się wkurzał i to nie raz, zwłaszcza jak przez to stracisz fajny sprzęt lub trzeba będzie znów
@Morguliusz: jak nie jestes pewny to mozesz zaczac od standard edition i ewentualnie pozniej dokupic upgrade do EOD jezeli sie wkrecisz (wychodzi na to samo cenowo).

Do konca roku jest jeszcze troche czasu. Na dniach (nie pamietam dokladnie) bedzie przecena, kolejna prawdopodobnie na jesień. Pamietaj, ze do ceny na stronie musisz doliczyc VAT. Mozesz przez gre kupic poprzez VPN gdzie VAT jest mniejszy - kolega mowil.

Podczas przeceny taniej kupisz również
@Morguliusz: To teraz pokaż mi grę w której nie ma cheatów, nawet w głupim BF czy PUBG latają.
Owszem w tarkovie jak na takiego trafisz to boli dużo bardziej jak w takim BF chociażby.

Osobiście w tym wipe z 2x miałem taką sytuacje że mogę powiedzieć że to był cheat na 100% i może 10 takich "dziwnych" Na ilość rajdów to nie jest dużo.

Co do tego filmu gościu fajnie zasłania
@Morguliusz: troche sie rozpedzilem i pomylilem watki. pod koniec roku/poczatek przyszlego nikita poda date wyjsca z bety bo wtedy maja byc ukonczone wazne komponenty (streets, dynamiczne kamizelki i chyba questy fabularne)

w kazdym razie nie czuc ze to beta, gra chodzi dobrze i jest bogata w assety. BSG rozwija i bedzie rozwijac dalej tapczany bo maja swoja wizje gry.
@Morguliusz:

Gra jest świetna i jeśli nie odbijesz się od niej po pierwszych kilkudziesięciu nie udanych rajdów to już cię wciągnie na amen. Cziterzy ponoć są ale sam bardzo rzadko na nich trafiam. Bugi/lagi są na niespotykaną skalę, typu:

-celujesz w gościa, a gościa teleportuje
-granat wybucha obok gościa, nic mu się nie dzieje
-zeskakujesz z dachu ma ogrodzenie, jak po tym ogrodzeniu chwilę nie pochodzisz, tylko od razu spadniesz na