Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś w sumie czemu angole nie zbierają np. jeżyn czy malin które rosną absolutnie wszędzie - przed chwilą wyszedłem kawałek za domem i uzbierałem miskę taką jak od miksera, tylko wolą kupić sobie mały plastikowy pojemniczek w Tesco za 2 funty? xD Czy to moje spaczenie przez lata dorastania w Polsce gdzie zbierało się wszystko począwszy od szczawiu, poprzez wiśnie, orzechy i mirabelki a na jagodach i grzybach kończąc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #jedzenie #jedzzwykopem
  • 39
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Kilkukrotnie się spotkałam z tym samym, gdzieś się idzie na spacer, a tu jeżyna, a tu orzechy czy czereśnie czy jabłka. Okazuje się, ze oni o tym nie myślą, są tak przyzwyczajeni do kupowania, ze nawet do głowy im nie wpadnie, ze można z krzaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak kiedyś słonecznika świeżego pokazałam, to patrzyli na mnie jak na wariata, ze kwiatki #!$%@?, słonecznik
  • Odpowiedz
SKAZUJE CIEBIE ŁOTRZE @WH40K Z WYKOP SHIRE NA ŚCIĘCIE RĘKI ZA KRADZIEŻ MAJĄTKU KRÓLOWEJ W POSTACI SAKWY JEŻYN ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie no żartuje, łapę ścinają dopiero od kalarepki wzwyż
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano w Norwegii to samo. W lesie jest PEŁNO jagód. Także łażę tam co 2 dni póki jeszcze są i zbieram żeby narobić dżemu na zimę. Nie widziałam jeszcze żadnej miejscówki gdzie byłoby już wyzbierane (ani innych zbieraczy). I do tego już kilka osób mnie zaczepiło w lesie z pytaniem "o, dużo jagód?". No pewnie, gdzie wy macie oczy xD aż się nie mogę doczekać grzybów, bo tu podobno tylko kurki zbierają
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano druga sprawa która mnie nurtuje, ani razu nie widziałem żadnego akwenu wodnego typu zalew, czy jeziorko gdzie ludzie by sobie przyszli i pływali tak jak w Polsce rok mieszkałem nad jeziorem i w lato gdzie woda na bank była fajna i ciepła nikt nawet st0pek nie moczył( ͡° ʖ̯ ͡°) jak już to tylko morze lub baseny a ja z tych slodkowodno lubiących.
  • Odpowiedz
@Tungtvann: Akurat grzyby zbierają dość ochoczo. W poprzednim roku próbowałem coś zebrać, ale nie dało rady. Wszystko wymiecione. Jest na fb grupa "vi som liker sopp" możesz zobaczyć, że to interesujący temat w Norwegii =)
  • Odpowiedz