Wpis z mikrobloga

Drogie #4konserwy szczególnie te pisowskie, choć #konfederacja też może się wypowie.

Mam pytanie, które zrodziła w mojej głowie sytuacja z Januszem Gajosem. Znaleziska o jego wypowiedzi i komentarzach do tej wypowiedzi wygenerowały wśród wykopków następujące komentarze:

K..wa aktorzy, grajcie ale zamknijcie te mordy, po prostu grajcie.

Panie Gajos jest Pan dla mnie jednym z najlepszych polskich aktorów, ale te polityczne wrzuty powodują, że ciężko mi oglądać Pana bez tego obciążenia farsą, którą Pan sam sobie fundujesz. Czasem warto po prostu nic nie mówić.


https://www.wykop.pl/link/5633499/comment/80366795/#comment-80366795

Aktor rewelacyjny, ale w politykę niech się lepiej nie #!$%@? bo tylko na tym straci.

Aktor jest od grania a nie od polityki


https://www.wykop.pl/link/5632105/comment/80318645/#comment-80318645\

Jakim jeszcze grupom zawodowym nie wolno mówić o polityce? Bo sędziów mamy odhaczonych, lekarzy i nauczycieli też. Chciałbym poznać tą prawacką listę tych, którzy mogą się wypowiadać o polityce, władzy....

#neuropa #bekazpisu #polityka
  • 42
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@botaz: ale zgoda. Przecież np. w USA sędziowie sąd najwyższego są powoływani przez określoną większość. Raz są to sędziowie republikańscy raz demokratyczni. Mieszamy teraz dwie sprawy. Sędzia SN nie komentuje powstających ustaw czy sposobu działania Prezydenta czy kongresu. Możesz się spodziewać jak będzie orzekał ale to nie znaczy że może komentować zmiany w ustawach.
  • Odpowiedz
Jeśli dalej nie rozumiesz to już nie wracam do wątku.


@wolny_kangur: ale przecież nie o tym piszemy. Piszemy o tym komu wolno, a nie kto jest za to karany.

nie. Sędzia niech se ma poglądy ale ma je schować. Ślepa Temida mówi Ci to coś? Już starożytni kumali ;)


@wolny_kangur: mylisz apolityczność z bezstronnością. Notorycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tamerlan: no jak tak to ja uważam, że Gajos się ośmieszył tym swoim komentarzem i lepiej niech zamilknie bo się nie zna. xD

Tylko w takim razie zawodu sędziego w to nie mieszaj.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolny_kangur: Polski światek aktorów czy muzyków a gorzej celebrytów to rak. W ogóle bez żadnej intuicji, świadomości pokitycznej czy samokrytyki, pełen poprawności politycznej, okrągłe słówka.
Powiedziałbym, że gorsi są tylko dziennikarze no ale tym płacą za wygadywanie głupot.
  • Odpowiedz
@wolny_kangur: Mówię o zawodach, bo licznym profesjom się to prawo w debacie publicznej odbiera. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polski światek aktorów czy muzyków a gorzej celebrytów to rak. W ogóle bez żadnej intuicji, świadomości pokitycznej czy samokrytyki, pełen poprawności politycznej, okrągłe słówka.


@wolny_kangur: napisał wykopek, który nie rozróżnia zasad bezstronności sądu od apolityczności sędziów ( ͡º ͜ʖ͡º) przyganiał kocioł garnkowi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tamerlan: ? :)
Ech, Wykop czy internet, sprawia wrażenie, że osoba o coś pytając chce posłuchać odpowiedzi albo przynajmniej podyskutować a równie dobrze możesz przecież gadać z jakimś ołomem.
To jak grać w szachy z małpą.
Elo ;)
  • Odpowiedz
cynizm zupełnie niepotrzebny.


@wolny_kangur: Jaki cynizm? Tak wygląda życie we współczesnej Polsce.
Celebrytom odmawia się moralnego prawa do komentowania życia publicznego, chyba że jest to Jerzy Zelnik, ten śmieszny discopolowiec, którego nazwiska nie pamiętam, albo typ od reklamy skupu katalizatorów, który kiedyś ponoć był sławny.
Gdy sędzia Żurek komentuje projekty ustaw dotyczące ustroju sądownictwa, jest nagle kwik, że chodzi na pasku opozycji, natomiast Krystyna Pawłowicz, wyzywająca wszystkich wokół od zdrajców, modląca
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: zluzuj trochę. Może nie chciałem a nie umiałem? :)

Czy ja odmawiam celebrytom moralnego prawa? Nie.
Mowie, że większość się nie zna a wypowiada i się ośmieszają. Szkoda bo twórczość czasem genialna.

Relatywizm w sprawie sędziów mnie nie obchodzi. Ty dyskutujęsz z kimś ale na pewno nie ze mną. Aktywny sędzia nie powinien siedzieć w tv i #!$%@? mnie obchodzi czy jest z kręgu PiS czy po. Taki problem z
  • Odpowiedz
@wolny_kangur:

Mowie, że większość się nie zna a wypowiada i się ośmieszają

A Ty się znasz? Masz na to jakieś dokumenty, dyplom studiów politologicznych? Jeśli nie, to chciałoby się zapytać: czemu komentujesz tematy polityczne?
Piszesz, że się "w większości ośmieszają" - ktoś zrobił jakieś badania statystyczne na ten temat? A może to już jest takie złudzenie, któremu ulegasz, że wystarczy, że ktoś znany się wypowie, to jest burza, że "ale przecież
  • Odpowiedz