Wpis z mikrobloga

Porąbało tych szwabów z Hetznera. Nie dość, że wpłaciłem pieniądze przez Paypal to wymagają ode mnie jeszcze, żebym się dowodem osobistym wylegitymował XD

Co to za chora praktyka? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem przy zakupie hostingu

#hosting #vps #webdev
  • 17
@WTFAGH: czytaj uważnie. Nic im jeszcze nie wysłałem, dopiero zamierzam.

Zapłaciłem przez Paypala co miało automatycznie zweryfikować konto, mimo wszystko po kilku godzinach przyszedł email, że muszę dosłać dowód osobisty bo inaczej mi zablokują hosting.
Zapłaciłem przez Paypala co miało automatycznie zweryfikować konto, mimo wszystko po kilku godzinach przyszedł email, że muszę dosłać dowód osobisty bo inaczej mi zablokują hosting.


@niezwornowazony: Jest zawsze ryzyko że będziesz rozsyłał spam z ich serverów albo jakiś botnet tworzył. Po to to wszystko
@open-alpha: no domyślam się, ale na OVH i DO w tym roku założyłem kilka VPS i dedyka i ani razu takiej akcji nie miałem, choć DO robiło cyrki z kartą Revoluta.

Inne hostingi sobie radzą z czymś takim zawieszając konta po prostu, a tutaj nie dość, że wpłaciłem 200 euro to jeszcze mnie straszą blokadą i chcą żebym się legitymował. Dla mnie to patologia
@WTFAGH: numer telefonu podałem prawdziwy/posiadany, adres tak samo z różnicą ulicy. Nigdy u nich hostingu nie zakładałem, ani nawet nie byłem na ich stronie. I nie jestem tam Janem Kowalskim

Jedyne co mi do głowy przychodzi to LTE z Playa ale bez przesady. Albo to, że się do VPS logowałem z innego IP po prywatnym VPN via OVH, ale to byłaby już totalna patola i kpina.

Wpłaciłeś 200 EUR na fejkowe
@niezwornowazony: LTE akurat działa najczęściej za CGNAT dzięki czemu dostaje się się adresy IP których geolokalizacja rzuca po całej Polsce. Jeśli chodzi o OVH to znajomy dostał e-mail że musi wysłać skan dowodu osobistego zaraz po tym jak opłacił VPS'a - który to został uruchomiony dopiero po tym jak przeszedł ich weryfikację (a podawał prawdziwe dane). OVH mesjaszem w aspekcie niesprawdzania klientów nie jest. DigitalOcean z tego co wiem też weryfikuje
@WTFAGH: Weryfikacja numeru telefonu to akurat żaden problem i jest banalna do obejścia (w sensie jak się zakłada wiele kont), natomiast kartę na AWS (jak wszędzie) dodaję wirtualną z nałożonymi limitami. Można sobie takich kart wygenerować dowolną ilość, po to właśnie korzystam z Revo

Digital Ocean mi odrzucało płatności kartą z Revo właśnie przez system antyfraudowy (totalna banicja na daną kartę bez możliwości następnych prób płatności), ale co ciekawe przeszło na
@niezwornowazony: Definicja abusera jest jasna - wystarczy przeczytać ToS. Generalnie prosta piłka - im tańsza usługa tym więcej abuser'ów będzie nią zainteresowanych -> więcej abuser'ów to tym bardziej restrykcyjny system weryfikacyjny -> tym bardziej restrykcyjna weryfikacja to tym mniej abuser'ów. Oferta zarówno OVH jak i DigitalOcean nie dorównuje temu co oferuje Hetzner - więc tamci może po prostu mają mniejszy problem z abuse'rami i nie muszą stosować takich środków.