Wpis z mikrobloga

Wróciłem z pracy i w końcu mogłem rozpakować moje Araby i chciałbym się podzielić pierwszym wrażeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początek przeżyłem miłą niespodziankę, bo okazało się, że zarówno w pudełku z Oud 24 Hours, jak i z Dirhamem, jest dodatkowy dezodorant 50ml ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdziłem na stronie i przy Dirhamie rzeczywiście jest dezodorant, ale przy 24 nie był wymieniony.

Teraz krótko na temat zapachów. Nie opiszę zapachu po nutach, bo nie umiem, tylko po swojemu, amatorsku:

Midnight Oud użyłem już rano. Teraz rozumiem, dlaczego 50ml wychodzi taniej za ml, niż 100ml. O ile w 100ml opakowanie wygląda dużo porządniej (ma w założeniu naśladować opakowanie Interlude), to 50 wygląda jak chamska odlewka typu Al-Rehab, nawet kształt buteleczki jest standardowo "arabski" a pudełko nie jest zafoliowane. Był jednak pusty psik, a sam zapach niesamowicie przypomina Interlude. Kto zna Interlude, ten wie mniej więcej, jak pachnie Midnight Oud. Za tydzień dotrze do mnie Interlude, więc będę mógł dokładniej sprawdzić, jak bardzo się różnią.

Pozostałe zapachy to 100ml, nie dość, że wyglądają dużo bardziej luksusowo, to jeszcze w zestawie były wymienione dezodoranty. Oba zapachy nie pachną "arabsko".

Oud 24 Hours. Kupiłem go zachęcony tym, że jest to podobno klon TF Black Orchid, który kiedyś wąchałem i który mi się bardzo spodobał. Nie pamiętam już, jak dokładnie pachnie Black Orchid, ale Oud 24 Hours też mi się bardzo podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Black Orchid stał w Douglasie po damskiej stronie, jednak Oud 24 Hours nie pachnie "damsko". Za tydzień powinienem mieć okazję znowu powąchać TF, więc mając już O24H będę mógł sprawdzić podobieństwo obu zapachów.

Dirham. Podobno w pewnym stopniu przypomina Amouage Reflection. Niestety jeszcze nie wiem, jak pachnie Amouage, ale będę starał się to sprawdzić, żeby mieć porównanie. Dirham w każdym bądź razie pachnie bardzo świeżo i elegancko, nigdy bym się nie domyślił, że to Arab. Nie jestem w stanie przy mojej ograniczonej wiedzy porównać go do niczego, ale wąchając w ciemno stawiałbym na Chanel, Diora, Pradę lub Versace.

#perfumy
dyniel - Wróciłem z pracy i w końcu mogłem rozpakować moje Araby i chciałbym się podz...

źródło: comment_1596817801VKT3xVUMCKZQSYhJDO88Hy.jpg

Pobierz
  • 17
@TroskliwyDziad: o który z tych trzech dokładnie Ci chodzi?
Poza tym nie mam Black, mam Profumo. No i w przypadku perfum nie da się przy takich różnicach w zapachu określić któregoś jako "lepszy". Każdy jest inny, każdy mi się podoba. Najbardziej "odstający" od głównego nurtu jest Interlude, czyli Midnight Oud. Pozostałe pachną w dość "popularny" sposób i są łatwiejsze do przyjęcia.
dyniel - @TroskliwyDziad: o który z tych trzech dokładnie Ci chodzi? 
Poza tym nie m...

źródło: comment_1596820464TnHuQ55DvANQTKmbieAIDl.jpg

Pobierz
@TroskliwyDziad: no to mam ten sam. Tylko że ja za 30ml zapłaciłem 25 euro ¯\_(ツ)_/¯

Nie jestem szpeniem, ale z moich posiadanych to ten Armani kojarzy się trochę z 1Million Prive, Michael Jordan Legend lub Baldessarini Ambre Innych podobnych nie znam, a fragra mówi, że podobne są Armani Code Ultimate i Absolu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dyniel: hej dyniel dzięki za wpis i informacje o zapachach. Napisz koniecznie gdy porównasz któryś zapach z oryginalem, myślę ze to bedzie bardzo cenna wiedza dla tagu. :-) ja robiłem np. Tak ze na prawy i Lewy nadgarstek tu oryginał tam podróba i co godzinę np starałem się porównać, bo się zmieniają w czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)