Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 133
#rodzice #kiciochpyta #pomocy #rodzina #logikarozowychpaskow #toksycznamatka #rozowepaski

#!$%@?, jak ja mam żyć z taką osobą. Dla niewtajemniczonych polecam zobaczyć mojego pierwszego posta, w którym przedstawiałam relacje z moją matką. Aktualnie jest teraz w pracy i chciałam zaczepić temat zmiany wyglądu. Bo wyglądam tak jak ona chce, a nie tak jak ja chcę. Nie chce się kolczykować, tatuować. Nic z tych rzeczy. Chce spełnić jedno z marzeń (zmienić kolor włosów) i w końcu chce sie ubierać jak ja chce.. Było dużo sytuacji kiedy madka kupowała mi ubrania i kazała mi w nich chodzić bo jak nie to będzie kara na coś tam. Taki przykład. Teraz nie pozwalam, wrecz zabraniam kupowania mi ubrań. Bo te ktore mi kupuje zwyczajnie mi się nie podobają. Każdy ma swój gust, ona tego nie rozumie..
Co do wlosow to mam brzydkie, białe włosy jak karyna z botoksem ma całej mordzie. Czuje sie w nich naprawdę źle. Nie pasują mi. W szkole kiedyś się ze mnie śmieli, że jestem albinosem xd Przez co całe gimnazjum płakałam bo nikt nie chciał ze mną nawet rozmawiać.
Oto rozmowa z moją matką, reszta w komentarzu.
(Co do wzmianki o nauce, zawsze miałam same piątki/czwórki i siedziałam po nocy w książkach. Ale dla niej to i tak nic. BO SĄSIADKA SIĘ LEPIEJ UCZY, albo MARYSIA Z WARSZAWY SIE LEPIEJ UCZY, heh)
Pobierz
źródło: comment_159681976227KJqCRYnIsf4GBGUj7TqB.jpg
  • 195
Bez zawodu i wykształcenia, to można ewentualnie do Poznania wyjechać na magazyn i zaocznie rozpocząć studia za jakiś czas.

No chyba że OPka kuma angielski na poziomie C1 i ogarnia w życie jak, ale wątpie.


@Kotniepies: Nie wiem do czego z prac ogrodowo/sadowniczo/szklarniowych potrzebujesz tych umiejętności ale spoko. W 2-3 miesiące robi kasę, że może zaczynać życie na nowo gdzie chce.
rozumiem, że tylko polskie wykształcenie się liczy, XXX miejsce na świecie uczelni XD


@WydajnaJednostkaIndywidualna: stary, piszemy o dziecku ktore ma 19 lat. jakie można mieć wykształcenie w tym wieku? ewentualnie jakieś zawodowe typu kosmetyczka :p
raczej jednak nie ma nic takiego, bo inaczej nie byłoby tematu na wykop. zwinęłaby manatki i już dawno leciałaby na swoje utrzymanie.
@WydajnaJednostkaIndywidualna: ale co ty tak właściwie próbujesz udowodnić?
kumasz ogólnie różnicę między 19letnim facetem, a 19 letnią facetką?

pewnie nie. popytaj koleżanek jak u nich wyglądał proces szukania pracy za granicą bez wykształcenia, zwodu i języka. i przestań robić z siebie takiego zajebistego, ogarniętego jegomościa, bo nikogo to nie obchodzi.

poza tym, #!$%@?łeś się tego systemu szkolenia w polsce, jakby to był jakikolwiek temat rozmowy, co dobitnie świadczy o twoim poziomie.
kumasz ogólnie różnicę między 19letnim facetem, a 19 letnią facetką?


@Kotniepies: Nie, miałem koleżanki, które same na szparagi #!$%@?ły do Niemczech.

pewnie nie. popytaj koleżanek jak u nich wyglądał proces szukania pracy za granicą bez wykształcenia, zwodu i języka. i przestań robić z siebie takiego zajebistego, ogarniętego jegomościa, bo nikogo to nie obchodzi.


Oho, chyba kogoś ukuło, że nie miał dość odwagi ruszyć DUPY.

poza tym, #!$%@?łeś się tego systemu szkolenia
@Vicuna: nie. To Ty je do tego sprowadzasz. Ja wyraźnie zaznaczyłam, że rodzicielstwo to coś dużo więcej - Ty z kolei, że na szacunek zasługuje samo bycie matka i że nie ma znaczenia nic więcej.
"Samo" zaś związane jest właśnie z tym, o czym pisałam.

Powołujesz się na KK
A to katoliccy rodzice nie mają czasem obowiązku potomstwa ludziach z miłością i tak też się nim zajmować? Ten miecz ma dwa
@agaja:
taki wyjazd na szparagi jest na prawdę świetnym pomysłem, ale tylko aby zdobyć kapitał na start. W zależności kto, jaki kapitał chce zebrać rzecz jasna. Z tym że tak jak wspomniałem. Trzeba znaleźć sprawdzonego i sensownego pracodawce, bo oszustów jest więcej niż się wszystkim wydaje.
A co do tamtego gościa, to jakiś idiota jest. Wolę zapomnieć że zmarnowałem kilka minut życia na konwersację z tym głąbem.

Nie-dzięki że mi przypomniałaś
@Kotniepies: No ok. Ale jeżeli masz do wyboru tkwienie w toksycznych warunkach, to jedziesz, zbierasz w tych kilka msc kase i możesz się wyprowadzić, bo masz kapitał na początek.
W kawiarniach, jako sprzataczka czy w sklepach nie musisz mieć nawet matury, jeżeli zakładamy osobę bez totalnego wykształcenia mieszkająca w małej miejscowości - a przypominam, że Wien jak w takich sytuacja wyglada.
Uwielbiam takie spusty.
-Ojej ojej moja mama jest okropna i mnie bije
- to się wyprowadź
- nieee, nie znajde pracy
Ja jebe XDDD to siedź na dupie i daj się tyrać jak nie chce ci się pracować i dalej płacz na wykopie i wyciągaj publicznie brudy
Nawet mnie cię nie żal ¯_(ツ)_/¯
@Zbanowanymirek: Moja droga. Rodzina, rodzice to dla wielu ludzi coś, czego się trzymać za wszelką cenę no bo w końcu to rodzina i jak nie oni to kto? Ale czasami są takie przypadki, że siostra, brat, ojciec i tak jak w Twoim przypadku matka, są toksycznymi ludźmi, z którymi za wszelką cenę TRZEBA zakończyć kontakt bo przepadniesz. Jesteś hamowana, poniżana, i nawet nie masz malutkiej szansy na rozmowę i argumentacje czegokolwiek
@Zbanowanymirek: "Co do wlosow to mam brzydkie, białe włosy jak karyna z botoksem ma całej mordzie. Czuje sie w nich naprawdę źle. Nie pasują mi. W szkole kiedyś się ze mnie śmieli, że jestem albinosem xd Przez co całe gimnazjum płakałam bo nikt nie chciał ze mną nawet rozmawiać."

Pokaż fotkę tych okropnych włosów. Podejrzewam, że wiele dziewczyn czy się zabiło za taki naturalny blond w tym wieku. :)
@Vicuna: Jeśli jesteś katoliczką to może najpierw przeczytaj KKK, bo masz tam wyraźnie napisane, że dziecko nie ma obowiązku być posłusznym niemoralnym rodzicom. A traktowanie córki jak szmaty w którą wyciera się swoje kompleksy i życiowe frustracje jest grzechem, i jeśli opka będzie jej na to pozwalać, to tak jakby kupowała wódę alkoholikowi.