Wpis z mikrobloga

Pytanie za brata (on nie ma wykopa):
Gdzie w polsce szukać juniorskich prac w C / Objective C
Bo na bulldogu, nofluff, czy pracuj pl bieda straszna...
Tegoroczny inżynier Informatyki , Polibuda Gdańska.
Doświadczenie :
- trzy miesiące w Comarchu xD
- pół roku w software housie.
Z tego co rozumiem ma doświadczenie w low-levelowym zarządzaniu pamięcią itd.
Najgorsze, że przez całą tą szopkę z Covidem i powiązany krach zatrudnieniowy chłopina ma załamanie i nie tykał kodu praktycznie od 2 miesięcy i boję się, że jego cała ciężka praca pójdzie się *ebać.
Dochodzi problem - brat ma aspergera.
Szczęście nieszczęście dotyka to głównie jego zdolności komunikacyjne - nie są one na jakimś wysokim poziomie, ale też nie są beznadziejne.
Pieniądze obojętne, byleby było to powyżej minimalnej za pełen etat, a nie jakieś 996 za 10 eurogąbek na godzinę.
#programowanie #pracait #pracbaza
  • 12
  • Odpowiedz
@devamp: trochę archaiczny język, teraz króluje Swift, więc niech się brat szybko przesiądzie, bo jedyne, co jest na rynku to pewnie jakieś wsparcie Legacy, a do tego to pewnie biorą tylko prosów
  • Odpowiedz
@jabl: Też mu to mówiłem, ale on do mnie, że on generalnie by wolał się w bazy danych przesiąść, ale no komercyjnego doświadczenia nie ma w nich a $$$ się kończą :/
  • Odpowiedz
C / Objective C


@devamp: ale Ty wiesz, że to nie to samo i stosuje się je do zupełnie różnych rzeczy :D

inb4 - spróbowałbym na tych stronkach co napisałeś wyżej, jeśli mówisz, że tam nie ma ofert no to już ciężko coś wymyślić innego
można też zrobić sobie profil na linkedinie i albo czekać na zaproszenia od rekruterów, albo samemu ogarnąć kilka nazwisk (przypadkowych) i napisać pw czy mają jakieś
  • Odpowiedz
@seeksoul: Wiem o tym, ale brat w tym software housie w nich robił , o to mi chodziło xD.
Jaki projekt mógłby wykonać w domu w C , w sensie taki który mógłby "zaimponować" jakkolwiek potencjalnemu pracodawcy?
Bo on "samemu dla siebie" to klepał głównie, bardzo , ale to BARDZO trywialne programy w terminalu, taki to jest po prostu człowiek...
  • Odpowiedz
Jaki projekt mógłby wykonać w domu w C , w sensie taki który mógłby "zaimponować" jakkolwiek potencjalnemu pracodawcy?


@devamp: niech kupi sobie mikrokontroler, tylko jakiś poważny typu stm32 a nie atmege i jazda jakiś projekcik wykorzystujący dużo peryferiali. Jak potrafi zarządzać pamięcią, to będzie się czuł jak ryba w wodzie i zdobędzie cieplutką posadkę na rynku embedded. Nie będzie zarabiał jak javoviec, ale kto by chciał być oskarkiem pędzlakiem z korporacji
  • Odpowiedz
@devamp: projekt to jest temat rzeka, kolega wyżej wrzucił świetny pomysł z mikrokontrolerem - tutoriali na youtube jest trochę, 90% po angielsku, no ale nie wyobrażam sobie żeby programista nie znał tego języka ;)

jeśli woli Obj-C i applowe klimaty to proponuję jednak przerzucić się na Swift. A tu już masz tyle możliwości projektowych, że głowa mała. Zwykła aplikacja wykorzystująca jakieś darmowe api, np. pogodowe i już przynajmniej widać, że ktoś
  • Odpowiedz
@seeksoul: Z applem to ani on ani ja w życiu nie mieliśmy nic wspólnego - jesteśmy z biednej rodziny xd, ale no staram go się przekonać, żeby się przerzucił na swifta.

@bizancjo Mógłbyś rozwinąć? Bo z tego co widzę, to Intel głównie studentów na internshipy bierze, a brat to już po studiach, więc praca bezpłatna / poniżej minimalnej odpada bo z czegoś trzeba żyć.
Co prawda portfolio praktycznie znikome, ale myślę,
  • Odpowiedz
@devamp: Po prostu wiem, że dużo w C robią. Niedługo Google ma też się otworzyć w Oliwie i wiem, że w Intelu sporo by chciało przejść więc i miejsca się zwolnią.
  • Odpowiedz
@bizancjo: Z tego co widzę na ich stronie to głównie C++ potrzebują, i do tego w technologiach z którymi brat nie miał na studiach doczynienia (grafika 3d całkowicie odpada u niego). Ale no wypełnił ten iinteraktywny formularz na ich stronie, pozostaje czekać na odzew
  • Odpowiedz
@devamp: No trudno, to musi się uczyć. 8 miesięcy doświadczenia jakie ma to nic. Szczególnie te 3 miechy w Comarchu to pewnie dopiero co zdążył włączyć komputer i skończył.
  • Odpowiedz