Wpis z mikrobloga

Kilka okrzyków i poszło aż za łatwo :) 370kg x 1 (185kg sztanga + 85kg z gum + 100kg z łańcuchów)

Bardzo fajnie się bawiłem na tym treningu, jak właściwie na każdym treningu siadów 1RM... po prostu myśl że jak coś #!$%@? to się #!$%@? i będzie szpital, powoduje że takie treningi dostarczają niesamowitej rozrywki. Jednocześnie pomyślnie kończąc siady czuje jakąś taką wewnętrzną ulgę :)

W siadach trudno się wyzbyć myśli że one mogą Ciebie totalnie złożyć i #!$%@?ć, jeden drobny błąd i może być pozamiatane.I też ciekawe że to uczucie towarzyszy tylko pomiędzy seriami, bo gdy już jestem pod sztangą, wezmę ją ze stojaków, poczuje te kilkaset kilogramów na plecach, to problem znika, wątpliwości nie istnieją i jedyne co zostaje w głowie to chęć #!$%@? tego ciężaru na orbitę lol.

Cały trening

Bow bar box squat vs bands+Chains 370x1 (185kg bar + 85kg bands + 100kg chains)
45d bench deadlift 4x6
Shrugs 4x8
Reverse hypers 4x10
AB pulldown 3xMax

#sport #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Kilka okrzyków i poszło aż za łatwo :) 370kg x 1 (185kg sztanga + 85kg ...
  • 29
Lekko, jakiś szczuplejszy jesteś czy to przez czarną koszulkę?


@Darksed: No jaja są... bo na wadze ~175kg dzisiaj... ale zarazem schudłem xD Pas zrobił się za luźny, też te gacie do siadów zrobiły się znacząco luźniejsze, o wiele łatwiej wchodzą. Nie wiem jak to jest :P Po za tym 175kg... powinienem jak wielka kula, jak typowy grubas wyglądać... a wcale aż tak nie wyglądam xD Nie wiem gdzie mam te kilogramy.
@hesuss: Odciążenie barków i łokci. I jeszcze warto dodać, że pozwala zachować taki sam wzorzec ruchu jak zwykła sztanga. Bo Cambered bar i Safety squat bar też odciążają barki i łokcie, jednak znacząco zmieniają ruch.
@IntruderXXL: ''jak coś #!$%@? to się rozjebię i będzie szpital''- no właśnie, a co konkretnie najłatwiej można #!$%@?ć w przypadku ćwiczenia z takim ciężarem? Domyślam się, że chodzi o utratę napięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no właśnie, a co konkretnie najłatwiej można #!$%@?ć w przypadku ćwiczenia z takim ciężarem?


@smok_bozy: Nie być w 100% skupionym, bo przy takim ciężarze wszystko ma znaczenie, i ciężar jest już na tyle duży że pewnych rzeczy, pewnych błędów nie wybacza.
100kg z łańcuchów


@IntruderXXL: kiedyś miałem pytać o te wartości kg z łańcuchów...
Czyli, jak liczysz te 100 kg z łańcuchów?
Na oko, gdy byłeś w pozycji wyprostowanej, to sporo ogniw łańcuchów leżało na glebie. Zatem jeśli 100 kg, to całkowita waga łańcuchów, to na gryfie raczej 100 kG nie było w żadnej pozycji...
mięśnie waza dużo więcej niż smalec ¯_(ツ)_/¯


@Deska_o0: czyli co, kg mięśni waży więcej, niż kg smalcu?

BTW: precyzyjniej, to mięśnie mają większą gęstość, niż tłuszcz. Natomiast popularne obrazki, które krążą w sieci, też pokazują bzdury, bo różnica nie jest aż tak spektakularna - wynosi około 17 - 20%.
Tak czy siak to często wystarczy, żeby optycznie grubas o takiej samej wadze wyglądał na większego, niż człowiek muskularny.
czyli co, kg mięśni waży więcej, niż kg smalcu?


@vostok: nie wiem jak do takich wniosków doszedłeś, albo chciałeś zabłysnąć i nie wyszło albo serio w to wierzysz. Idąc tą "logiką":
ołów waży więcej niż pierze to oznacza że kilogram ołowiu waży więcej niż pierza? xD
Czyli, jak liczysz te 100 kg z łańcuchów?


@vostok: Jeśli używasz w treningu łańcuchów i dobrze je zakładasz na sztangę, to się nie rozdrabniasz :) Wliczasz ich wagę całkowitą. Ale wiadomo zawsze kilka ogniw będzie leżało przez cały czas na ziemi, więc podnosisz mniej. No ale to nie ma znaczenia, bo zawodów w ćwiczeniach z łańcuchami czy gumami nie ma :P
@vostok: Racja stoi po stronie Deski, no z wyjątkiem tego że waży dużo więcej. Braków w jego logice nie widzę, za to w twojej owszem :G Powszechnie się mówi, że hel jest lżejszy od powietrza, więc odwracając mamy - powietrze jest cięże od helu, czyli waży więcej XD A więc matematycznie udowodniliśmy, że w języku potocznym @Deska_o0 ma racje ( ͡° ͜ʖ ͡°)