Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
Równo rok temu przeprowadziliśmy się do obecnego mieszkania. Postanowilismy zrobić sobie ścianę z plyt betonowych w sypialni, za lozkiem. Dziś rano patrzę, jedna z plyt odstaje. Podchodzę, wyszła gładko, w ogóle nie trzymała.
Ściana była gruntowana, plyt klejone na specjalnym kleju do betonu. Dlaczego odpadło? Co zrobić żeby znowu nie odpadła? Trochę boje sie teraz spać W moim łóżku.W komentarzu zdjęcie płyty z klejem.
#budownictwo #beton #kiciochpyta #remontujzwykopem
skalar_neonka - Równo rok temu przeprowadziliśmy się do obecnego mieszkania. Postanow...

źródło: comment_1597557846rs19JtRL51K6gX6xPaSLvK.jpg

Pobierz
  • 117
@skalar_neonka: Nie jestem specem ale ja u siebie kleiłem wszystko na klei do płytek, polecam Kerakol, na grzebień i grunt Tytan, może jak masz gówniane podłoże użyj głębokopenetrującego, Ceresit ct 17 z tego co pamietam
@skalar_neonka sprawdź resztę jak się trzymają potem porób rysy na ścianie jakąś szlifierką byle jak, zagruntuj gruntem głęboko penetrującym, połóż płyty na klej elastyczny do gresu takim grzebieniem jak ktoś wcześniej wkleił
@skalar_neonka: tynk gipsowy ma nośności do 25kg/m2. Z tego co widze to chyba był zastosowamy betokontakt to pierwszy błąd, drugi błąd to powinna byc posmarowana płyta klejem rozprowadzonym grzebieniem jak i powierzchnia płyty, dociśnięte dobrze do sciany i wyparte na kilka dni, to najlepiej sprawdzić w karcie techniczej kleju, np klej z keracolu superflex eco nabiera pełenej wytrzymałości po ok. 7 dniach. Kolejny błąd to za duzo kleju. W powyżej przytoczonym
@skalar_neonka płyt betonowych nie powinno się kleić bezpośrednio do tynku gipsowego tylko cem-wap, najlepiej zakolkowac płaskowniki do ściany i do nich przykleić płyty klejem poliuretanowym, a najtaniej będzie po prostu ponawiercac koronką i przykręcić płyty śrubami z ozdobnym łbem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skalar_neonka: no widzisz xD grunt stosuje się do powierzchni chłonnych ale nie trzeba go stosować zawsze tobie zrobiła się pod spodem szyba albo się odparzylo wg mnie źle ta zaprawa jest posmarowana. Kup mamuta w tubie, sądzę że będzie dobrze trzymać
@skalar_neonka: Ja sobie poczytałem o tym jak te płyty betonowe się ludziom odklejały. Dlatego zamiast płyt zrobiłem sobie tynk dekoracyjny beton architektoniczny. Taniej i bezpieczniej. Szanse na odklejenie takiej płyty są za duże. Ktoś nie da gruntu, da za dużo gruntu, klej nie dociśnięty, poprzednie warstwy odpadną itd. Taka płyta waży 30kg i jak spadnie to narobi tyle szkód no i może zabić. Jak już montować to na śruby każdą a
@skalar_neonka: gdzieś widziałem patent że zamiast płyt cała ściana była zrobiona jednorazowo tylko z fazowaniem na wzór płyt. W końcu i tak wszystko jest z betonu, a cała ściana nie odpadnie jak jedna płytka. No i ponoć wychodziło dużo taniej niż płyty.