Wpis z mikrobloga

Dlaczego język angielski jest, moim zdaniem, najgorszym wyborem jeżeli chodzi o język "miedzynarodowy"? W jakim innym języku jest konkurs na przeliterowanie wyrazów? xD U nas nie ma żadnych niewiadomych w tej kwestii, otrzymujesz słowo to nawet przedszkolak to ogarnie prawidłowo (no może ortografia może sprawić problem ale wraz to inny poziom abstrakcji) a po angielsku jedno słowo można zapisać na różne sposoby a później te słowa jeszcze przeczytać na różne sposoby. Dajmy na to wyrażenie gud najt. Mam na myśli dobrą noc czy dobrego rycerza? Po co literka "k" na początku knight skoro i tak się tego nie czyta? Słowa "two", "too", "to" czyta się tak samo. A takich przykładów można wymieniać bez końca. Czytanie nazw miejscowości? Totalny brak logiki. Leicester? Wymowa: Lester. Worcester? Łuster. Edinburgh? Edinbera. Gdyby ten język nie występował w filmach i muzyce tak masowo jak jest to teraz to każdy by uznał ten język za najgorszy wybór na język międzynarodowy.
#angielski #angielskizwykopem #heheszki
z.....k - Dlaczego język angielski jest, moim zdaniem, najgorszym wyborem jeżeli chod...
  • 99
R + Z daje nam w wymowie Ż, C+H daje nam w wymowie H etc


@zmasowanyatak: a czepiasz się angielskiego, że coś pomijają czy inaczej wymawiają, niż jest zapisane. Ktoś kompletnie obcy patrzy na R Z, a ty do niego jakieś Żżżż... Patrzy na ciebie jak na wariata, skąd ci do głowy przyszło wydobyć z siebie taki dziwny dźwięk. ( _) "CH", a ty mówisz, że "C" się
Zamek chodziło mi o różne znaczenia tego samego wyrazu. Zamek na skale, zamek w drzwiach.


@kapuczina_corki_somsiada: wiem o co ci chodziło.
Zupełnie nie złapałes w sumie tego o czym piszę. Chodzi mi o to, że nawet sami amerykanie/anglicy mają problem z zapisem i czytaniem ich własnych wyrazów. U nas tego nie ma. Nie ma opcji, żeby polak zmasakrował fonetycznie słowo w języku polskim. Co najwyżej zrobi błąd otrograficzny ale zapis dalej
@zmasowanyatak:
To teraz wyobraź sobie takie same zawody w języku polskim i mówisz dzieciom żeby przeliterowały poniższe słowa:

Kot => mogą powiedzieć k o t albo k o d często u niektórych w wymowie t i d brzmi bardzo podobnie
Kredka => kredka lub kretka :) w wymowie
Siatka => siadka, siatka
Każe (odmienione specjalnie kazać) => Mnóstwo ludzi tu nawet w pisowni robi błąd i piszą "karze" zamiast "każe" często