Wpis z mikrobloga

Dlaczego język angielski jest, moim zdaniem, najgorszym wyborem jeżeli chodzi o język "miedzynarodowy"? W jakim innym języku jest konkurs na przeliterowanie wyrazów? xD U nas nie ma żadnych niewiadomych w tej kwestii, otrzymujesz słowo to nawet przedszkolak to ogarnie prawidłowo (no może ortografia może sprawić problem ale wraz to inny poziom abstrakcji) a po angielsku jedno słowo można zapisać na różne sposoby a później te słowa jeszcze przeczytać na różne sposoby. Dajmy na to wyrażenie gud najt. Mam na myśli dobrą noc czy dobrego rycerza? Po co literka "k" na początku knight skoro i tak się tego nie czyta? Słowa "two", "too", "to" czyta się tak samo. A takich przykładów można wymieniać bez końca. Czytanie nazw miejscowości? Totalny brak logiki. Leicester? Wymowa: Lester. Worcester? Łuster. Edinburgh? Edinbera. Gdyby ten język nie występował w filmach i muzyce tak masowo jak jest to teraz to każdy by uznał ten język za najgorszy wybór na język międzynarodowy.
#angielski #angielskizwykopem #heheszki
z.....k - Dlaczego język angielski jest, moim zdaniem, najgorszym wyborem jeżeli chod...
  • 99
Nie jestem pewien czy ty tak serio


@flecker: bo tag #heheszki dałem #!$%@? dla ozdoby... oczywiście, że sobie robię jaja a właściwie to bardziej pół żartem, pół serio. Takie luźne przemyślenia. W języku hiszpańskim nigdy nie miałem wątpliwości jak przeczytać jakiś wyraz. W języku angielskim bardzo często. Stąd pomysł na taki gównowpis ;)

Poza tym moim celem nie było porównanie polskiego i angielskiego bo nasz język też jest trudny ale nigdy
@zmasowanyatak: w polskim sprawy sa tak przejrzyste, ze swego czasu byly w tv dwa programy poświęcone poprawnej gramatyce. A pisownia jest tak prosciutka, ze jednym z glownych srodkow dyscyplinujacych na.lekcjach j. polskiego, "za moich czasów," było dyktando.
choir


@Dawkins_Wszechwiedzacy: o tak, choir drugie ulubione. Queue oklepane, ale preach to the choir fajne powiedzonko i słowo z #!$%@? xD

Jeszcze ta cała wymowa to komplikuje sprawę razy 1000 przy imionach.

Masz Stephen King - Stiwen King, ale masz też Stephen Curry i to już jest Sztefen xDDD

Ciekawe czy Kinga w domu zdrabniają Steve, bo Curry'ego zdrabniają Steph xD Ale imie jest to samo, Stephen.