Wpis z mikrobloga

Chce kupić swój pierwszy rower od jakichś 15 lat.
Planuje jeździć codziennie/co dwa dni pewnie około 5km, dookoła osiedla więc po ścieżce rowerowej/chodniku.
Nie będę jeździł brawurowo ani wyczynowo, stąd pytanie - jak istotne są hamulce v-brake vs tarczowe, skoro jeżdze spokojnie? Spokojnie mi wystarczą czy jestem zmuszony dopłacać 250zł?
Te przerzutki Altus, Deoro, Alivio, to w ogóle poczuje różnicę przy takiej jeździe i dystansie?

Rozważam tak :
Indiana X-Cross 5.0
Kands Maestro
Lazaro X-Force v3 lub v4(jaka jest różnica, warto dopłacać do nowszego?)
Kands Avangarde - ale jak pisałem, warto dopłacać ponad Maestro dla tych tarczy?
Lazaro Quantum V4 - ale jak pisałem, warto dopłacać ponad X-Force dla tych tarczy?
181cm, 100kg, to rozumiem ze 19" dla mnie?

#kands #lazaro #rower #rowery
  • 15
@Megawonsz_dziewienc:
No ale tak jak piszę - szybko się zużywają ludziom którzy jeżdzą do pracy po 20km dziennie w dwie strony, a ja jak raz na 2 dni wyskoczę na 5km to czy nie bardziej opłaca mi się te 250zł zachować w kieszeni i ew częściej serwisować(co przy mojej jeździe to pewnie nawet nie co roku?)
@Adziorroo: z lazaro ramy sa rozne to najlepiej zadzwon do doradcow podanych na ich stronie, tarczowe sie przydaja w teren bo trudniej je zabrudzic ale troche więcej ważą. Osprzęt na pewno wystarczy Ci podstawowy typu altus ale mozna zawsze wziac jakies alivio. Roznicy nie poczujesz i na pewno bedziesz zadowolony. Lepiej wziac taki model gdzie sa np piasty jakiejs firmy i manetki altus niz piasty krzaki i mityczna tylna przerzutka deore.
@Hiter: To który z rowerów byś polecił? Indiana chyba najbardziej się dopasowuje do twojego opisu, ale ma piasta Promax, za to Maestro ma Shimano ale brak tarcz, co da większy spokój finansowy i komfort?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adziorroo: Mam kands maestro i polecam. Do tarcz nie ma co dopłacać jak masz zamiar jeździć rekreacyjnie. Przerost formy nad treścią. Jedyną rzecz jaką zmieniłem to mostek bo miałem trochę za nisko kierownice. 19" wystarczy i koło 29" najlepiej
czy jestem zmuszony dopłacać 250zł?

Nie jesteś. Bardzo możliwe, że będziesz zmuszony wyłożyć 60zł na sensowne klocki jeśli masz w okolicy jakieś górki, ale to też niekoniecznie.
Jest też jakieś tam ryzyko, że przyda się wymiana całych hamulców, ale to koszt około stówki a prawdopodobnie wystarczy zmienić sam przód. Imho nie warte uwagi na ten moment.

Z osprzętem jedyne czego warto mocno unikać to Tourney. To są już elementy najniższej klasy. Na
@Adziorroo: nie mam czasu teraz ich przegladac ale wybierz ktory ci pasuje, ja mam lazaro x force v3 i jest naprawde gitara, piasty niby maja swoje ale nie mialem problemów z niczym a prawie 1k przebiegu. Nie ma co sie spuszczac tylko brac ktory odpowiada, mozna tez uzywke bo przynajmniej sie przejedziesz
Lazaro X-Force v3 lub v4(jaka jest różnica, warto dopłacać do nowszego?)


@Adziorroo: v3 i v4 to chyba nie oznaczenia starszy/nowszy a v4 jest po prostu lepsza, tak jak Kross oznacza swoje modele w ramach jednej linii 1.0 2.0 itd