Wpis z mikrobloga

lvl 22. Byłem u dermatologa na wypadanie włosów. Dowiedziałem się, że mam łojotokowe zapaleniu skóry i androgenówe. Kobita dala mi minovivax i Alpicort jezeli chodzi o wcierki (nie wiem co to to drugie, moze ktos sie orientuje?), ale powiedziałem że chce tez Finapil. Powiedziała, że okej chociaż sama nie pisnęła o finie ani słowem. Powiedziała, żeby nakładac minovivax razem z innymi gownami od ŁZS raz dziennie wieczorem i za 2 miesiace zobaczymy.

No i jak to dokładnie jest z tym minoksydylem, brać go równolegle z finem, czy poczekać? Dermatolog powiedziała, że włosy, które wypadna po mino i tak mają wypaść więc chyba można po prostu zacząć używać tego w tym samym momencie. U każdego włosy wypadają tak strasznie po mino?

#finasteryd #minoksydyl #lysienie
  • 15
@rockyracoon po minoxidilu? Zazwyczaj tak. Minoxidil powoduje konkretne doładowanie włosa składnikami odżywczymi i przez to organizm usuwa słabszego włosa aby zrobić miejsce dla mocniejszego ( doładowanego ). Troche to trwa, ale koniec końców sie stabilizuje.
Ja tam bym leciał pół do roku z finasterydem, jeśli rezultat by był dla mnie zadowalający, to bym leciał z nim, jeśli nie, to dorzuciłbym minoxidil na odrost a w międzyczasie próbował bym z dutem. Z minoxem i dutem znów pół roku do roku bym próbował, jeśli by było git, to bym używał tego aż do momentu w którym by to działało, jeśli by nie działało, to bym dodał RU lub CB,
@JohnyL: Powiedziałbym, że jest jeszcze w miarę ok umnie. Widac tylko przerzedzoną linie włosow i lekkie gniazdko na górze. Zakola tez raczej małe. Ogolnie zauwazylem zmianę kiedy zaczęly wyglądac jak puszek i nie ukladaly sie tak dobrze.
Dobra zostanę przy finie przez kilka msc, mam nadzieje ze dermatolog mnie nie #!$%@? przy kolejnej wizycie xD

Co to RU i CB? Moglbys proszę rozwinac skroty?
@rockyracoon: No to siedź na finie, zrób DOBRE zdjęcia i porównuj co miesiąc - dwa, pewnie jak nie jesteś super respondentem na fina, to żadnej różnicy nie będzie w pierwszych miesiącach, dlatego warto czekać nawet do roku na rezultat. Ale trzeba pamiętać, że na niektórych fin nie działa, ale warto być dobrej myśli.
@rockyracoon: RU - RU-58841, CB - CB-03-01. Zarówno RU jak i CB to antyandrogeny w płynie które nanosi się na skórę, oba działają skutecznie, ale oczywiście nie na każdego, no i są droższe niż kuracja finem. RU powstał już lata temu bo ok. 1980 roku, nigdy nie przeszedł wszystkich etapów by był zatwierdzonym lekiem, więc można go kupić tylko przez internet, nikt Ci tego nie przepisze, jest to środek eksperymentalny. CB
@Gusmag: To prawda, dla niektórych sweet spot to nawet 2 lata+ na finasterydzie, nie chciałem o tym pisać, bo to może być trochę demotywujące dla osób które zaczynają "walkę" :D Tutaj też fajnie widać jak gościowi po ponad 2 latach poprawiły się włosy, sam pisze, że zaczął widzieć pierwsze pierwsze rezultaty dopiero na 8 miesiącu, a sweet spot był ok. 2 lat na finasterydzie, więc trzeba być cierpliwym jak widać
@Gusmag heheh a Ty sie martwisz po 5 miesiącach ;P czasu panowie wszystko wymaga czasu.

Sam jade już 14 miesiąc na finie i dopiero po niecałym roku zauważyłem, że coś sie tam zmienia.
Dobra zostanę przy finie przez kilka msc, mam nadzieje ze dermatolog mnie nie #!$%@? przy kolejnej wizycie xD


@rockyracoon: Pewno #!$%@?, bo fin jest wg. naszego prawa medycznego tylko na przerost prostaty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).