Wpis z mikrobloga

#!$%@? MAĆ HISTORIA Z OSTATNIEJ CHWILI XDDDD

Wynająłem na początku sierpnia mieszkanie w mieście wojewódzkim. Liczyłem że sierpień to i trochę taniej będzie, bo w tym okresie umowy raczej się kończą niż zaczynają. Znalazłem spoko ofertę, fajna lokalizacja (blisko centrum), schludne mieszkanko i cena około 25% niższa niż średnia. Umówiłem się, obejrzałem, od razu umówka i gituwa. Dzisiaj miałem wolne popołudnie, walnąłem wszystko w kąt (ciuchy, torbę), koszulka i spodnie out i hehe netflix & chill. I nagle słyszę klucz w drzwiach. Trochę się zdziwiłem, bo kto to niby miałby być? A to właścicielka sobie wchodzi. Wstałem, trochę się zdziwiłem i mówię "dzień dobry". Myślałem że chodzi o jakąś awaryjną sytuacje, ale ta ani nie dała znać, ani nie dzwonila nic XD ani slowem sie nie odezwala, pochodzila po mieszkaniu, zajrzała do pokojów i łazienki chciała wyjść, ale zatrzymałem ją pytaniami o co #!$%@? chodzi. A ona że nie życzy sobie żeby w jej mieszkaniu był taki bałagan i mam to posprzątać XDDDDDDDD po tym od razu wyszła a ja zdębiałem.
5 minut później odezwała się jeszcze na messengerze:
Co mam robić? Umowa na rok xD zapowiada się kozackie życie
#bekazpodludzi #studbaza (bo dużo studentów wynajmuje) ##!$%@? ##!$%@?
źródło: comment_159794595057eqgABwYlFoZZvY25ikk1.jpg
  • 382
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: 690 kc

@Krisskow: do ochrony praw tak. Do rozporzadzania najetą rzeczą nie.

Posiadacz to nie wlasciciel.

Btw. W przypadku najmu na cele mieszkaniowe akurat ochrona prawa wlasnosci jest daleko za ochroną praw najemcy (posiadacza zaleznego) , ktora wynika z ustawy o ochronie praw lokatorow.
@Goronco: mocno #!$%@? fejkiem. Ktoś zwrócił uwagę na kolor wiadomości w messengerze a gosc zaraz wrzuca screena ze niby babka zmieniła bo ją razilo. Do tego babka niby 30 lat starsza a ja nigdy w życiu od starsze j osoby nie slyszalem slowa "chlopcze" tym bardziej przez messengera xD
@Padaj: > a co jeśli policja przyjdzie, będzie śledztwo i okaże się że właścicielka jednak nie wzięła tej amunicji? Kto za to odpowiada?

@Padaj: Co prawda post był trochę w tonie humorystycznym, ale szczerze - nie wiem.
Teoretycznie dla policji nie tak łatwo umorzyć śledztwo w którym ginie broń lub amunicja.
@Padaj: No mogła by być gruba inba.

ALE!

Jak chociaż nie straszyć właścicielki, to tak na złodziei szafa S1 działa jak kryptonit na supermana.
Nawet nie boją się samego faktu posiadania broni i możliwości stracenia cochones od strzału, co tyle, że policja wtedy nie może umorzyć "od tak". No i jak coś się zagubi to prawdopodobieństwo przyklepania im kradzieży amunicji bądź broni będzie bardziej jak pewne.

@dumpmuzgu: Post raczej humorystyczny,
@Goronco w sumie to jeśli przyszła za pierwszym razem bez uprzedzenia to spokojnie możesz ją oskarżyć o włamanie. Nie dość, że będzie pociągnięta do odpowiedzialności to jeszcze możesz od razu zerwać umowę bez konsekwencji.
No i nie musisz jej wpuszczać do mieszkania, nie masz takiego obowiązku.
Mordo. Przedstaw tej pani swoje prawa jako najemcy, oraz prawa wynajmującego. Nie ma prawa wejść do tego mieszkania nie konsultując tego z Tobą.a inna opcja i myślę że najlepszą jest znaleźć inne mieszkanie, ponieważ tutaj cyrk się dopiero zaczyna jak widać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Goronco: Ja bym serio wymienił zamki i spokojnie do niej napisał, że stare zamontujesz przy wyprowadzce. Do tego podlinkowałbym to co mirek podesłał o tym naruszaniu miru domowego i dodał jedno zdanie, że jak się nie uspokoi to wezwiesz w tej sprawie policję. Otworzył piwko i chill.
@boboszko30: są lepsze metody. 4 godziny przed wizytą grochówka + cebula smażona, godzinę przed wizytą rapacholin. Druga metoda jak przyjdzie - chodzić ze szczotką i oglądać kąty, jak się spyta co się dzieje - Wydawało mi się, że widziałem wielkiego włochatego pająka.