Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem następujący:
Zrobiłem urządzenie na arduino,które pobiera informacje z licznika energii elektrycznej przez optozłącze.Poprzez Serial.print(dane) owe dane wyświetlają mi się na serial porcie arduino w połączeniu z komputerem.
Chciałbym teraz aby te dane przesłać poprzez bluetooth HC-05 do telefonu i odczytać. Szukam do tego jakąś bardzo prostą aplikacje która ma za zadanie połączyć się z HC-05 i wyświetlić te dane.Istnieje może coś gotowego czego mógłbym użyć,albo jakiś szkic? Robiłem próby z arduino i bluetooth,wysyłając przez Serial.write(dane) dałem radę odczytać to co wysłałem na androidowym serial monitorze, jednak za slaby jestem jeszcze aby od zera to rozkminić. Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#arduino #elektronika #naukaprogramowania
  • 7
@dktr: Też myślałem o esp i nawet poczyniłem próby.Niestety nie działa i nie pokazuje mi żadnych danych,podejrzewam że problem jest tu w poziomach logicznych gdyż ten mój układ jest pod arduino gdzie mamy na pinach 5v a na esp 3.3v
@dktr: Trochę posiedziałem dzisiaj jeszcze przy tym ESP i po zasileniu niższym napięciem mojego modułu odczytu chyba trafiłem w poziomy logiczne 3.3V i zagadało ( ͡° ͜ʖ ͡°) . U Ciebie widzę że masz postawiony server łączący się z routerem w domu.W moim przypadku muszę mieć połączenie telefon<->esp bezpośrednio bo będę z tym zestawem latał po mieście,dlatego też na początku chciałem bluetooth.Rozumiem że szukać pod hasłem "standalone
@LokalnaPatologia: Nie wiem co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz łączyć bezpośrednio to ESP zamiast w trybie klienta konfigurujesz w trybie AP, jakiś prosty serwer DHCP i gotowe. ESP nadaje swoją sieć łączysz się do niej dostajesz IP i masz łączność z serwerem HTTP na esp