Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
@alma_ wiesz... Ja dopiero ciąża, ale przemyśl drugi filmik. O ile pierwszy zależy tylko od Ciebie, o tyle drugi, a właściwie jego skuteczność, dziecko będzie miało w dupie. I być może zrobisz sobie świetny plan, ale będziesz padać na ryj przy granicy depresji i jednak włączysz ten telewizor.

Moja rada? Drugi filmik zatytułuj: bądź dla siebie wyrozumiała.

Ja planuję do drugiego roku życia unikać u młokosa soli i cukru, ale wiem, że
@alma_:

1. Wieczorem przygotuj dwa zestawy ubrań. Rano jak wstanie pokaż dwa i niech wybiera co chce założyć. Bardzo przydatna opcja gdy się śpieszysz.

2. Ograniczyć telefon/ tv do 2 godzin dzienni (Paweł Myśliwiec o tym kiedyś mówił, że powyżej 2 godzin przy telefonie koncentracja dziecka - w późniejszych latach - spada o chyba 80%)

3. Jak nie lubi czytać książek to podrzuć komiksy

4. Bezstresowe wychowanie nie zawsze się sprawdza.
@alma_:

I jeszcze to:
6. Podczas ciąży nie czytaj bzdur z damskich portali bo zaraz dowiesz się że twoje dziecko urodzi się chore i że w ogóle popełniłaś masę błędów i w ogóle jak śmiesz taka nieprzygotowana zachodzić w ciążę.

7. Zbadaj sobie tarczycę, bo sporo kobiet ma z tym problem i wtedy pogadaj z lekarzem ( jak coś będzie nie tak) aby odpowiednie witaminy (czy leki) podrzucił.

To są oczywiście
@alma_: też mi się wydaje, że taki filmik może nałożyć na Ciebie niepotrzebną presję i zamiast pomóc - zaszkodzi.
Ważne, że zdajesz sobie sprawę, co jest dla dziecka dobre, a co nie. Słuchaj intuicji i odpowiadaj na potrzeby bobasa.

Ja też chcialam mlodej czytac co wieczor, ale pogryzla tyle ksiazek, ze odpuscilam. Wrocimy do tego po roku, moze nie bedzie wszystkiego pchac do buzi.
Nigdy jeszcze nie puscilam jej bajek w