Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
@alma_:
@Mollina: nie jest madka.
Ona bardzo dobrze Ci radzi.

Poczytaj prosze przed staraniem się o dziecko o rozwoju psychiki dziecka.
Male dziecko nie jest terrorysta. Ono nie knuje I nie intryguje.
Ono nie ogarnia, kiedy kupa idzie a Ty myślisz, że oni sobie myśli "będę wyć to ich zmanipuluje"?

Dziecko w tym wieku odczuwa strasznie silne emocje - nerwy, stres wyręcz fizycznie.
Jak dziecko placze, że np.zabierzesz mu np.pilot
@alma_: ogólnie to jescze - traktuj dziecko tak, jak sama byś chciała być traktowana przez innych.
Szanuj je, bierz pod uwagę jego uczucia i problemy, nie bagatelizuj ich.
Jak się wypurrdzieli nie mów "nie wyj nic się nie stało" - bo to, że nogi nie złamał to fajnie, ale kolanko może boleć, mogło się dziecko przestraszyć itd
Przytiluc, cmoknąx, pokazać żeby o trzepać pupę, że może boli, ale przestanie itd.
Jak
  • 19
@alma_ nie czytałam wszystkiego, ale od siebie mogę tylko napisać żebyś sobie nie wyobrażala macierzyństwa jako tylko coś wspaniałego, bo jak ci się trafi wymagajace dziecko to zderzysz się mocno z rzeczywistością i wtedy zasady o braku smoczka, bajek itd. pójdą w kąt, a ciebie będą zjadać wyrzuty sumienia, że nie dałaś rady i ze to nie tak miało być.
Mam dwulatka, z tzw "buntem" (tak, tak, nie ma czegoś takiego), krzyki
@agaja: Nie zgadzam się z częścią tego, co piszesz. Jak będę reagować na histerię z okazji zabranego pilota to pozwolę dziecku wejść na głowę, a tego nie chcę. Nie ma być wychowane jak pępek świata. Jeśli będziesz rzeczywiście działa się krzywda to nie zostawię na pastwę losu, ale jak będzie ryczeć kolejny kwadrans o to, że kubek jest innego koloru niż chciał/chciała to generalnie nie mam zamiaru ulegać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@alma_: Nagraj, to może być ciekawe doświadczenie. Może się okazać że będziesz oglądała po latach że śmiechem 'Jezu jaka ja byłam naiwna'. A może akurat uda się wszystko zrealizować. Może się też okazać że nie będziesz miała wcale ochoty oglądać młodszej siebie dającej dobre rady obecnej sobie.

Z ważnych porad których jeszcze nie widziałem: uświadom partnera w sprawie depresji poporodowej.
  • 27
@BoKoR: Ja jestem absolutnie przeciwna pozwalaniu na spanie z rodzicami. Albo z jednym z rodziców. Jak zaśnie to przenieść, ale jak przyjdzie w nocy to naprawdę przygarnąć w wyjątkowych przypadkach. Tak samo chciałabym żeby łóżeczko stało w innym pokoju, ale to się spotkało z taką krytyką, że to jeszcze przemyślę. :p


Łóżeczko do 6 miesiąca koniecznie w pokoju rodziców, ze względu na bezpieczeństwo dziecko. A o tym, że nie będzie spać