Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
@alma_ nie przejmuj się na początku, że coś nie wychodzi przy obsłudze noworodka. Wszystkiego się nauczysz w tydzień, dwa.

Korzystaj z pomocy położnej środowiskowej ile wlezie, mają duże doświadczenie i ciekawe patenty na ogarnięcie dzieciaka.
@Neko-chan51 niania taka typowa z samym audio to jest lipa bo jak tylko bąka puści to i tak lecisz. Najlepiej niania video - dopiero taka daje komfort. Ja używałem jakiejś najtańszej Motoroli i była super.
Potem się przesiadłem na yi home bo nie musiałem już kamerki zabierać wszędzie (brak drzemek) a yi teraz po prostu pilnuje domu
@alma_
"Bachor". Już tak myśląc umniejszasz człowieczeństwo dziecka. Staraj się nie powtarzać popularnych mitów i rad, które jedyne, co robią, to krzywdzą dziecko. Dziecko nie wymusza, nie terroryzuje, nie robi na złość. Dziecko odczuwa taki sam wachlarz emocji, jak dorosły człowiek, z takim samym nasileniem, a nie posiada jeszcze umiejętności, które pozwoliłyby mu sobie z nimi poradzić czy chociaż poprawnie zakomunikować. I mówimy tu zarówno o kilkumiesiecznych, dwu-, cztero-, sześcioletnim dziecku.
Jeśli