Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirko. Razem z mój #teczowypasek będziemy przeprowadzać się do #niemcy. I na razie ja dostałem tam pracę, więc mamy zagwarantowany dochód i mieszkanie. No i zastanawiam się jak to jest z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Co do siebie to ogarniam że pracodawca mi wszystko zapewni. Ale co z moim paskiem? Wiem że normalnie będziemy mogli się zameldować ale co dalej? Od dnia przyjazdu będzie miał miejsce zamieszkania ale nie będzie miał pracy i co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Czytam coś na necie i piszą że można mieć ten EKUZ, ale dłużej to i tak trzeba się tam rejestrować. Ktoś wie jak to wygląda i mógłby wprowadzić w to? Wiem że po przyjeździe jedyne co trzeba zrobić to z dokumentami od właściciela mieszkania iść się zameldować - to wszystko?

#emigracja #niemcy #teczowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f56078b8679b6c666e7b04e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 11
Na początek ekuz, albo jak nie ma tytułu do ubezpieczenia w nfz (i przez to możliwości wyrobienia ekuzu) to jak mówił kolega wyżej freiwillige Krankenversicherung w wybranej przes siebie Krankenkasse (koszt około 150 euronów miesięcznie), jak znajdzie pracę to potem składkami zajmuje się pracodawca.