Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia.
Pamietam jakby to było wczoraj: lotnisko, jeden bagaż, komputer, bilet w ręku i marzenia. Samotna emigracja nie jest łatwa. Szukanie pracy, nieprzespane noce i wewnętrzne rozterki czy w ogóle warto. Inny kraj, inny język, inni ludzie. Rodzina i dawni przyjaciele w Polsce. I ciagle zadawanie sobie tego samego pytania „czy warto?” „Czy dam radę?”
Dzisiaj wiem, ze warto. Spełniłam swoje marzenia o dobrze płatnej pracy w zawodzie, o przyjaciołach i życiu jakim zawsze chciałam żyć. O wolności i podejmowaniu decyzji samej za siebie. Niedługo kupuję mieszkanie w centrum Oslo, mam najlepszego psa na świecie (#runkapunka) i możliwości jakich nie wiem czy miałabym w Polsce.
Człowiek powinien dążyć do spełnienia swoich marzeń, mimo przeciwności losu.

Miłego dnia! (ʘʘ)
sjasmin - Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia. 
Pamietam jakby to było ...

źródło: comment_1599539868Fhxej2cDG1J8EoGSn7zjn8.jpg

Pobierz
  • 359
  • Odpowiedz
@sjasmin: Gratuluję i cieszę się razem z Tobą (chociaż dziwnie to może brzmieć ;) )
Fajnie, że Ci się udało. Nie jest tak łatwo, jak mogło by się wydawać z Twoich wpisów :) Wiem po sobie. Dlatego tym bardziej podziwiam, bo musiałaś włożyć sporo pracy i uparcia w dążeniu do celu, żeby znaleźć się tu gdzie Jesteś.
Dobrze też czasami przeczytać coś pozytywnego z #emigracja :P
Życzę dalszych sukcesów :)
Wystarczy
  • Odpowiedz
@sjasmin: skoro masz już znajomych na miejscu - jaka jest różnica w takich relacjach, porównując do koleżków z PL? Są otwarci, zapraszają na grilla, jakieś wspólne wypady na wakacje? Zawsze myślałem że w pewnym wieku ciężko już przełamać lody, plus Skandynawowie nie słyną ze spoleczniactwa
  • Odpowiedz
Niedługo kupuję mieszkanie w centrum Oslo


@sjasmin: W sensie, że na kredyt? Ceny w samym Oslo są wysokie jeśli chodzi o nieruchomości, nawet Norwegowie mają problem z kupieniem czegoś na własność. Czym Ty się zajmujesz?
  • Odpowiedz
@sjasmin: Baba zawsze bedzie opisywac w superlatywach. Niech zgadne, chlopaka masz Norwega? Tyle lat we Francji, dobra praca tylko z Francuzami a nie mam zadnego znajomego Francuza ani Polaka oczywiscie. Mozesz sie oszukiwac ale zawsze bedziesz obca w czyims kraju, nawet majac obywatelstwo czy znajac dobrze jezyk.
  • Odpowiedz
  • 27
@wafel93: Norwedzy są ogólnie bardzo zamknięci i nawiązywanie relacji jest trochę inne niż w PL. Polacy są mimo wszystko otwarci i chętnie poznają nowych ludzi czego o Norwegach powiedzieć nie można.
Początki są trudne, teraz to wypady na wakacje, grilla itd są normalnością.
No i Norwedzy nie potrafią pić alkoholu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 34
@azertyazerty: Może na nawiązywanie znajomosci wpływ ma osobowość? Jakoś nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomosci, bez znaczenia z jakiego kraju jest druga osoba
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiktorgg: Widziałam ładniejsze stolice ( ͡° ʖ̯ ͡°) choć to co polubiłam w NO to natura, nauczyłam się przebywać dużo na łonie natury i odpoczywać
  • Odpowiedz