Wpis z mikrobloga

Dobra rolę się odwracają i teraz to ja będę sprzedawał auto :D
Zamierzam być w 100% uczciwy, wszystko co wiem powiem o aucie.
Natomiast jak zabezpieczyć się przed sytuacją w której sprzedam furę a po miesiącu typ będzie do mnie wydzwaniał, że coś mu się popsuło i chce oddać bo go oszukałem.
Obowiązkowa wizyta u mechanika przed kupnem ?
Furę robiłem w jednym zakładzie więc będzie miał dokładną listę napraw od 2017
To jest 15 letnie ciągle nim jeżdżę ale nie jestem w stanie przewidzieć co się może #!$%@?ć :D

#sprzedamauto #prawo #auto #motoryzacja
  • 35
kolejny który klepie a nie ma pojęcia, weź zamilcz lepiej


@PanKracy582: ty nie masz pojęcia i ty lepiej zamilcz.

Nawet nie chce mi się tracić czasu, na wklejanie Ci przepisów, więc masz pierwszy lepszy artykuł z internetu:
https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-sieci/686272,Zakupy-przez-Internet-od-osoby-prywatnej.html

Jeżeli sprzedawcą jest rzeczywiście osoba prywatna wtedy też zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi za wady fizyczne rzeczy.


albo ten
https://bezprawnik.pl/odpowiedzialnosc-prywatnego-sprzedawcy/

a teraz ładnie przeproś, to zapomnimy o tej kompromitacji.
@PanKracy582: typowy wykopek, pisze głupoty, wyzywa innych od "łbów" wprowadza w błąd, a potem nawet nie ma jaj żeby się przyznać do błędu xD

Widziałeś ty transakcję kupna samochodu przez Internet? Czy OP chce sprzedawać swój samochód przez Internet?


@pawel-niczyporek: a czytałeś te artykuły? Czy to zbyt trudne? Szczególnie drugi, który nic się nawet nie odnosi do internetu? Albo fragment z pierwszego, który odnosi się ogólnie do rękojmi a nie
@pawel-niczyporek: ale treść się nie odnosi zresztą nie ma żadnych różnic między sprzedażą w internecie i nie w internecie przy osobie prywatnej, dobrze że wyzywać Ci się chciało i gadać głupoty wprowadzające w błąd, przez które OP może mieć problem. Specjaliści od rękojmi.
@pawel-niczyporek: a nie no to sorry, jak ty tak mówisz, ze swoją rozległą wiedzą prawną to nie ma problemu, widocznie wszystkie sądy w takich sprawach pracują na marne, głupie, a wystarczy powiedzieć że żaden przepis nie odnosi się do wad 15 letniego auta i sprawa z głowy
@Adams_GA: za to ty zapodałeś jakiś link odnoszący się do sprzedaży na odległość, która ma zupełnie inne przepisy, a w drugim coś koło tematu, i na tej podstawie wydajesz ze swoją rozległą wiedzą wyroki. ¯\_(ツ)_/¯ Sprzedający, jeśli nie jest przedsiębiorcą, nie musi wiedzieć o żadnych wadach ukrytych w samochodzie. Szczególnie w tym 15-letnim, w którym z jego natury wszystko w każdej chwili może się zepsuć.
@Adams_GA: lubię bić słabszego, więc łap link: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast w przypadku rzeczy używanych konieczne jest udowodnienie przez nas jeszcze jednej przesłanki. Mianowicie należy udowodnić, że wady samochodu nie są charakterystyczne dla pojazdu w tym wieku i o tym stopniu eksploatacji. Na okoliczność stwierdzenia faktu istnienia i charakteru wad powoływany jest biegły.
@pawel-niczyporek: wydaje mi się, że po skończeniu studiów prawniczych i kilku latach w zawodzie, mam trochę większą wiedzę w tym temacie, a to, że wklejam link do artykułu wynika tylko z tego, że nie chciało mi się wchodzić w rozległe dyskusje prawnicze z ludźmi, którzy nie mają podstawowej wiedzy twierdząc, że "jak sprzedajesz jako prywatna to nie ma rękojmi" co wystarczyło obalić prostym artykułem z neta.

Sprzedający, jeśli nie jest przedsiębiorcą,