Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Ciężko było wam się przerzucić z manuala na automat? Nigdy nie jeździłem automatem, a teraz go kupuję, nie chciałbym przy kupnie stresować się szukaniem sprzęgła, czy nie wjechaniem komuś w dupę xD warto wykupić wcześniej ze dwie godzinki w OSK?
#motoryzacja #samochody
  • 113
  • Odpowiedz
@Odpaleniec za pierwszym razem jak wsiadłem i chciałem wyjechać z parkingu to lewą nogą wcisnąłem hamulec. Dobrze że pasy miałem zapięte, bo bym trzepnął głową w kierownicę. Lewa noga jest przyzwyczajona do mocnego wciaskania sprzęgła w manualu i tutaj podobnie chce wcisnąć hamulec - do oporu.

Lewą nigę z boku oprzeć o podpórkę i o niej zapomnieć. Nie musisz brać wcześniej lekcji, już lepiej zapłacić mechanikowi żeby z Tobą pojechał i posłuchał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: to mogę rzucać. Tylko się ustaw dobrze. Od 9 lat jeżdżę automatem, wcześniej wyłącznie manual. NIGDY nie kopnąłem lewą nogą w hamulec myśląc, że to sprzęgło. Owszem kilka razy trafiłem w podłogę chcąc wcisnąć sprzęgło ale najczęściej przy parkowaniu. Na codzień jeżdżę zarówno automatem jak i manualem w zależności od potrzeby i nie mam żadnych problemów z przestawieniem się.
  • Odpowiedz
@Satizo zaciągać ręczny z automatem wrzuconym na D? Co to za czary

Pod światłami daję Neutral a gdy ruszam to tylko przerzucam na Drive i auto startuje samo. Później rura i znikam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blisko_kebab: przeczytaj pierwszy lepszy poradnik korzystania z automatu. Praktycznie w każdym będzie napisane żeby unikać przełączania biegów bez potrzeby.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejas: to obczaj sobie skrzynie DSG, reaguje na każdy dotyk gazu i szybciej zmienia biegi niż normalny człowiek, w dodatku jak włączysz tryb sport to idzie dobrze :)
  • Odpowiedz
@szejas: to obczaj sobie skrzynie DSG

@frez: Akurat jeżdżę nią codziennie. Do startu zbiera się jakotako - lepiej niż moja poprzednia V40 od Mercedesa, ale nadal daleko od ideału. Czuję się wyraźnie skoki i szarpnięcia przy gaz+ostry zakręt. Jeżeli jakąś na prawdę miałbym pochwalić, to dwusprzęgłowe od nowych BMW - To jest na prawdę szczyt techniki.
  • Odpowiedz