Wpis z mikrobloga

@Admiral16: pamiętam jak szwagier chciał żebym się przejechał, jak #!$%@?łem lewą w "sprzęgło" po przejechaniu 50m, to stanęliśmy w miejscu... Noga pod fotel wtedy poszła.
To była z 20km przejażdżka, mówił mi przyciśnij przyciśnij to na moment uzyskałem 100. Miałem stres, bo to nowe auto było i w automacie jechałem pierwszy raz. Nigdy więcej mnie usiadłem i nie usiądę za kierownicą czyjegoś auta na takie testowe jazdy. Zdecydowanie więcej przyjemności mam
@Odpaleniec: @deryt: @vertical:
Jedyny minus - to trzeba zapomnieć o jednym manewrze z normalnej skrzyni - mianowicie gdy chcesz szybko ruszyć z podporządkowanej, żeby się komuś wciąć i na szybko włączyć do ruchu - zapomnij na zawsze o tym manewrze.

Te kilka milisekund zwłoki przy automacie może drogo kosztować. Trzeba o tym pamiętać, że reakcja na gaz do dechy jest wolniejsza. Auto rusza też bardziej ślamazarnie.
@Odpaleniec: ostatnio kazałem mojej kobicie jechać moim drugim autem z automatem, ona jest z gatunku tych co się bardzo wszystkiego nowego boi i zawsze zdenerwowana jest. Nauczenie się jazdy zajęło jej z minutę, przy parkowaniu tylko upewniała się że D to do przodu a R do tyłu ¯\_(ツ)_/¯

Te kilka milisekund zwłoki przy automacie może drogo kosztować.


@szejas: przy klasycznym automacie jaką masz zwłokę? Jeżdżę dwoma autami, manual i automat, i to w automacie zawsze ruszam pierwszy ze świateł, często jestem w połowie skrzyżowania zanim ten za mną ruszy w ogóle. W manualu żeby ruszyć szybko musisz być jakby przygotowany, prawie strzelić ze sprzęgła, idealnie zsynchronizować gaz albo najlepiej pół sekundy przed go wcisnąć nim puścisz sprzęgło żeby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Odpaleniec: Przez kumpla parę razy musiałem jeździć automatem, no i raz jezdzilem wypozyczonym BMW 420d, zf 8 biegów, jeżeli chodzi o przestawienie to nie bylo problemu oprócz tego idiotycznego wymogu wciskania hamulca przy zmienianiu z P. Pierwszy raz jak wsiadłem to 5 minut kminilem jak zmienić z P na D (Mercedes W210 3 litrowy diesel).
Sama jadła automatem to dla mnie tragedia. Czy nowy czy stary hydrokinetyk. Zawsze zmienia biegi kiedy