Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Ciężko było wam się przerzucić z manuala na automat? Nigdy nie jeździłem automatem, a teraz go kupuję, nie chciałbym przy kupnie stresować się szukaniem sprzęgła, czy nie wjechaniem komuś w dupę xD warto wykupić wcześniej ze dwie godzinki w OSK?
#motoryzacja #samochody
  • 113
  • Odpowiedz
@Popularny_mis ułomny to jesteś ty, bo zesrałeś się jedynym prawilnym sposobem jazdy. Daję radę w ten sam spsób, jak ty dajesz radę nie wcisnąć gazu w podłogę przez kilkaset kilometrów, jak dostaniesz auto bez tempomatu.
  • Odpowiedz
@Satizo @ks2m wiesz co, jednak bardziej ufam Amerykanom w kwestii automatów, jako że u nich 90% aut ma automat. U Polaczków stosunek auto-manual jest odwrotny więc że tak powiem gówno się znają

Ogólnie obie opcje wyglądają jak wojenki fanboyów, jednak patrząc na odpowiedzi na takich stronach jak:

https://www.quora.com/For-automatic-cars-which-is-better-stopping-on-a-traffic-light-with-D-while-pressing-the-brake-or-switching-to-N
https://mechanics.stackexchange.com/questions/28651/does-putting-an-automatic-car-into-neutral-at-stop-lights-significantly-harm-the

zostanę przy wrzucaniu N stojąc pod światłami. Moją motywacją jest chęć zgaszenia świateł hamowania, żeby nie oślepiać stojących za mną.
blisko_kebab - @Satizo @ks2m wiesz co, jednak bardziej ufam Amerykanom w kwestii auto...

źródło: comment_1599720592Lz8902bxWro4HeEnS2od4u.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@blisko_kebab: tak jak pisałem wcześniej. Chcesz zgasić światła hamowania zaciągnij ręczny po tym jak się zatrzymasz. Jeśli obstajesz przy swoim to Twoja sprawa i w żaden sposób nie będę próbował cię przekonać. Twój samochód, twoja skrzynia I ewentualnie twoja kasa za remont. Ja swoimi automatami zrobiłem grubo ponad pół miliona kilometrów i żaden nie padł z powodu nie wrzucania na luz. Co więcej mój obecny samochód ma bez mała pół miliona
  • Odpowiedz
@Odpaleniec: mi się tylko raz w życiu #!$%@?ło, jak na parkingu chciałam wcisnąć sprzęgło. Wtedy sobie 'przypomniałam', że tutaj nie ma pedału sprzęgła, a hamulec xD Mimo, że to było przy prędkości 5 km/h to i tak się wystraszyłam tym gwałtownym hamowaniem. Nigdy więcej na szczęście już mi się to nie przytrafiło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: spoko luzik. Ja nie z tych co się spinają. To raczej było w żartobliwym tonie bo ja nie agresywny. Za stary jestem na spinanie się i kłótnie w internecie. Wolę raczej rzeczową dyskusję bo można się czegoś sensownego dowiedzieć jak rozmówca na poziomie.
  • Odpowiedz