Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień i kolejna turbina, tym razem firmy GE, ponownie 1,5 MW z 2002 roku. W środku bardzo podobna do wczorajszej, ponownie wał ze śmigieł idzie do przekładni w taki sposób, by można było na nim stanąć i wyjść na gondole przez okienko rewizyjne. W tym modelu również, wejście do huba (tego szpica przy śmigłach, w którym znajdują się układy odpowiedzialne za sterowanie kątem nachylenia śmigieł) odbywa się przez wyjście na zewnątrz. W nowszych turbinach robi się to w środku gondoli. Tutaj ponownie transformator stoi na dole przy wejściu. Z rzeczy które mogą cechować ten model, to sterowanie kątem nachylenia śmigieł jest elektryczne, w nowszych turbinach odbywa się to poprzez hydraulikę. Uprzedzając, wał nie jest krzywy, jest to efekt zrobienia panoramy xd ps pozwoliłem sobie zawołać pulsujących poprzedni wpis, jeśli nie byliście zainteresowani, a was zawołałem, to przepraszam :) #energetyka #elektrownia #ciekawostki #pracbaza #wiatraki #wiatrakiboners #elektryka
AndzejGolara - Kolejny dzień i kolejna turbina, tym razem firmy GE, ponownie 1,5 MW z...

źródło: comment_1599723588j9tlPKyNFMuzX7kwgjeRm6.jpg

Pobierz
  • 28
@m_silvus: Ja tez tym nie operuje. Na codzień pracuje po drugiej stronie jako inwestor, a ze mamy w firmie ekipę od inspekcji to pojechałem z nimi zobaczyć różne modele. Sama inspekcja polega na robieniu zdjęć poszczególnych elementów. Od naprawy są inne firmy :)
via MirkoListy / WykoEvent
  • 0
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (131)

Sponsor: Promocje z branży IT (książki, gry, aplikacje i inne)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanenJr

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanenJr

! @overjoyed @blackmilk @hokejowy @marcin100895 @alojzy78 @ksab @mam_w_domu_klamke @Zodiak @bez_plomienia @removeme @dawajlogin @ArooNxss @sith92 @soadfan @BydlateBydle92 @szwelx @sikejsikej @imthfkinstarboY @LosB @mlodedrwale @d3sty @ZohanTSW @TypowyNietypowy @smatthy @Dave987654321 @esquina @cichaj @yabols @
@szwelx: Jedni producenci robią elektryczne a inni hydrauliczne od kilkunastu lat - nie wiem jakie mogą być wady/zalety. W hydraulicznym zdarzają się wycieki i jest brudno w hubie. Może chodzi o obciążenie takiego silnika elektrycznego. Koparki tez masz na hydraulikę, bo elektryczne silniki nie dały by rady - może tutaj trzeba szukać przyczyn.