Wpis z mikrobloga

@dangel__: Można by długo wymieniać :)

Z fantasy
Opowieści z Meekhańskiego pogranicza
Archiwum Burzowego Światła
Trylogia Magów Prochowych
seria Pierwsze Prawo i pozostałe książki od Joe Abercrombie osadzone w tym uniwersum
Ostatnio zacząłem czytać Córkę lasu, fajny baśniowy klimat.

Z sci-fi niezłe jest Wspomnienie o przeszłości Ziemi.
Z takich pojedynczych książek podobał mi się Bastion Stephena Kinga.
@dangel__:
Autobiograficzna trylogia Stanisława Grzesiuka
Na szczytach rozpaczy Emila Ciorana
Dzieje wypraw krzyżowych Stevena Runcimana (;_;)
Mit Syzyfa Alberta Camus
The Medieval Machine Jeana Gimpela
Sakiewka i życie oraz Ludwik IX Święty Jacquesa Le Goffa
Narodziny Europy. Korzenie gospodarki europejskiej 300-900 Michaela McCormicka
Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924 oraz Szepty Orlando Figesa
O prawie i operze Ewy Łętowskiej
Paragraf 13 Mariusza Paska
Historia powszechna. Średniowiecze, Benedykta Zientary, acz tutaj
@OjciecMarek: Poważna literatura. Muszę przyznać,że z wymienionych przez Ciebie spotkałem się tylko z Mitem Syzyfa A. Camusa. Poza tym nie nic z wymienionych nie wpadło mi w ręce. Ja czytałem bardzo dużo współczesnej literatury, a mianowicie fantastyki. Kiedyś miałem rekord 70 książek w 2 miesiące, ale obecnie max 5-6 rocznie ze względu na inne atrakcje i obowiązki. Mnie książki tez jakoś ukształtowały. Byłem mistrzem ortografii w podstawówce! Później zostałem olimpijczykiem z
@dangel__: Zapytałbym, czy masz imię na M, ale ten mistrz ortografii nie pasuje do biografii znajomego ;). Wiele z tych książek to także pokłosie licealnej Olimpiady z historii, która trafiła się akurat wtedy, gdy b a r d z o musiałem zająć czymś głowę. Na Politechnice nie skończyłem, ale na historii też nie. Fantastyki nie czułem nigdy, dwumiesięczny rekord też mam gdzieś koło 70 książek, ale po prawdzie nie jest to
@OjciecMarek: Imienia na M nie mam :D
Co do ilości książek zgadzam się, to były szalone wakacje. Pani w bibliotece podejrzliwie na mnie patrzyła jak oddawałem książki, przez co zacząłem ją pytać czy czytała i dyskutować o treści. Wtedy uwierzyła,że naprawdę wszystkie przeczytałem ( ͡º ͜ʖ͡º)