Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- nie trzyma się linii
- każda litera pisana oddzielnie

Jego starzy nie widzą problemu "pisze jak pisze i co z tym się nie da nic zrobić", a w perspektywie dwóch lat ma egzamin na koniec podstawówki.

Coś z tym zrobić? "Nie bo po co? Nauczyciel go rozczytać może". A z doświadczenia wiem że CKE się w tańcu nie pier&oli i będzie miał "Zero punktów praca nieczytelna" ¯_(ツ)_/¯

Na informację, że za dwa lata ma egzamin którego już wiadomo że nie zda mają gotową odpowiedź "no jeszcze dwa lata, spoko luz pora na cs-a"...

Nie mam wpływu na wychowanie chłopaka, każdą moja propozycja w stylu propozycji czytania książek czy mniej PlayStation jest bombardowana z każdej strony. Z klasy do klasy chłopak leci na dwójkach trójkach, po powrocie do domu byle odwalić pracę domową i już leci do PS4 czy kompa. Od marca do końca sierpnia non stop siedział w pokoju (z przerwą na tydzień wyjazdu nad jezioro z rodzicami), bo e-nauczanie realizował w minimalnym stopniu...

#gorzkiezale #dzieci #szkola #edukacja #podbaza
Pobierz g.....i - Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- n...
źródło: comment_1599744142jX5NH79yL5zwp6BkNBhyBp.jpg
  • 139
. Jeśli chodzi o to, że olewa szkołe i robi to co lubi... To dobrze. Jakby miał wokoło siebie rozgarniętych dorosłych, którzy potrafiliby mu cokolwiek doradzić, zainteresować czymś ciekawym. Może chłopak odnalazłby się w robieniu gier skoro bardzo je lubi, cokolwiek. Może akurat nie kaligrafia jest jego powołaniem a komputer. Ciśnięcie go aby się starał bardziej w szkole przedstawiając mu jedynie argumenty w stylu "bo tak" albo "będziesz kopał rowy" to porażka
@OneMaanArmy: Cale życie każdy wrzucał, że piszę jak kura pazurem i że te egzaminy typu gimnazjalny uwalę za pismo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To i tak bardzo się poprawiło - zacząłem pisać każdą literę bardziej "oddzielnie" i przez to jest czytelniej.
@gumpa_bobi: to może niech ta szkoła do której chodzi weźmie się za coś i nauczy go pisać tak jak bóg przykazał, bo chyba taki jest jej główny cel - nauka... #!$%@? rodzice w domu maja srac pod siebie bo nauczycielkę nie potrafią gościa pisać nauczyć hit
@gumpa_bobi: ja nie pisałem długopisem chyba z 10 lat, uwalac kogoś za to że brzydko pisze xd. A komu to potrzebne, marnując czas ćwicząc literki mógłby się uczyc np matmy i lepiej spożytkować ten czas


@woligater123: Akurat ćwiczenie ręki przez ciągłe pisanie tej samej litery nie wymaga tak głębokiej koncentracji jak nauka matematyki. Może sobie to robić w międzyczasie. Musi sobie wyrobić pamięć mięśniową. Jak to mówią chcieć to móc.
@gumpa_bobi: Pamiętam, że mojemu cumplowi, który ma dysgrafię, pomogła nauczycielka polskiego w załatwieniu papierów, żeby mógł pisać sprawdziany/egzaminy na komputerze. Wcześniej każdą pracę musiał czytać na głos, żeby nauczyciele mogli ocenić co napisał. Bardzo dobrze się uczył i zależało mu jak na najlepszej ocenie i nie chciał, żeby jego wyniki były zaniżane przez nierozczytanie. Nawet maturę pisał na laptopie z osobną komisją.
Nie mam wpływu na wychowanie chłopaka, każdą moja propozycja w stylu propozycji czytania książek


@gumpa_bobi: Dlaczego czytanie książek miałoby poprawić pismo?
Po sobie widzę że najlepszą metodą by usprawnić pismo odręczne jest... pisanie odręcznie.