Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- nie trzyma się linii
- każda litera pisana oddzielnie

Jego starzy nie widzą problemu "pisze jak pisze i co z tym się nie da nic zrobić", a w perspektywie dwóch lat ma egzamin na koniec podstawówki.

Coś z tym zrobić? "Nie bo po co? Nauczyciel go rozczytać może". A z doświadczenia wiem że CKE się w tańcu nie pier&oli i będzie miał "Zero punktów praca nieczytelna" ¯_(ツ)_/¯

Na informację, że za dwa lata ma egzamin którego już wiadomo że nie zda mają gotową odpowiedź "no jeszcze dwa lata, spoko luz pora na cs-a"...

Nie mam wpływu na wychowanie chłopaka, każdą moja propozycja w stylu propozycji czytania książek czy mniej PlayStation jest bombardowana z każdej strony. Z klasy do klasy chłopak leci na dwójkach trójkach, po powrocie do domu byle odwalić pracę domową i już leci do PS4 czy kompa. Od marca do końca sierpnia non stop siedział w pokoju (z przerwą na tydzień wyjazdu nad jezioro z rodzicami), bo e-nauczanie realizował w minimalnym stopniu...

#gorzkiezale #dzieci #szkola #edukacja #podbaza
Pobierz g.....i - Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- n...
źródło: comment_1599744142jX5NH79yL5zwp6BkNBhyBp.jpg
  • 139
@gumpa_bobi:
Przez +/- 10 lat czytałem przynajmniej jedną książkę w tygodniu i nadal piszę gorzej niż ten dzieciak, więc nie widzę związku. Poza nadgorliwymi nauczycielami muzyki i innego gówna z podstawówki/gimnazjum nikt nie wpisał mi ‚praca nieczytelna’ na żadnym egzaminie. ¯\_(ツ)_/¯

Państwowa szkoła + nauczyciel podstawówki to takie combo, że prędzej przegada się profesora fizyki teoretycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gumpa_bobi: do tej pory dziękuje mojej mamie za te wyrwane kartki z zeszytu i godziny spędzone ze mną na cwiczeniu pisania kiedy „wyjechałam za linie albo za margines” wtedy łzy w oczach i ryk a teraz doceniam to w opór patrząc na takie właśnie wpisy ()


@Cyckiem_w_twarz: no i tak w zasadzie, co poza frustracją za małolata, dała Ci ta umiejetność?
@gumpa_bobi: Też tak pisałem, gdzieś do 4 podstawówki. Rodzice stojąc nademną dzień w dzień sprawili, że wypracowałem nowy styl pisma. Da się, naprawdę, jestem tego żywym przykładem. Nadal jest to męskie pismo, ale jest czytelne.
@gumpa_bobi: Ja z takim pismem doczłapałem się do 4 technikum, dodatkowo w klasie jako najlepszy z polskiego ( ͡º ͜ʖ͡º). Potrafię pisać ładnie i czytelnie, ale to na jakichś ważnych papierach, umowach(w tym testy podst/gim/zawodowe) . W szkole nigdy nie chciało mi się zwracać uwagi na estetykę notatek, do których i tak nie będę wracał, pisałem na szybko. Możliwe że młody tak samo robi. Gorzej jeśli
@gumpa_bobi: Mój znajomy miał pismo nawet gorsze od tego. Chociaż geniusz matematyczny to nawet ciężko było rozszyfrować jego przykłady z matmy ( ͡° ͜ʖ ͡°). W podstawówce był u lekarza leczącego dysgrafię (nie wiem jak się fachowo nazywa). Jakieś ćwiczenia miał, jednak nie przyniosło to skutków i do samego liceum (matura też) pisał wszystko drukowanymi literami.
@gumpa_bobi: już #!$%@? z tym pismem ( chociaż uważam, że ważne jest aby było czytelne bo niekiedy pisanie na komputerze go nie zastąpi) ale jak w takie piękne dni cały czas siedział w pokoju. Ja od maja do końca sierpnia poza pracą i spaniem cały czas na dworze, nawet posiłki na zewnątrz, rower, granie w gry zespołowe na boisku, wypady nad zalew. Przez ten czas raz oglądałem po południu telewizję i