Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- nie trzyma się linii
- każda litera pisana oddzielnie

Jego starzy nie widzą problemu "pisze jak pisze i co z tym się nie da nic zrobić", a w perspektywie dwóch lat ma egzamin na koniec podstawówki.

Coś z tym zrobić? "Nie bo po co? Nauczyciel go rozczytać może". A z doświadczenia wiem że CKE się w tańcu nie pier&oli i będzie miał "Zero punktów praca nieczytelna" ¯_(ツ)_/¯

Na informację, że za dwa lata ma egzamin którego już wiadomo że nie zda mają gotową odpowiedź "no jeszcze dwa lata, spoko luz pora na cs-a"...

Nie mam wpływu na wychowanie chłopaka, każdą moja propozycja w stylu propozycji czytania książek czy mniej PlayStation jest bombardowana z każdej strony. Z klasy do klasy chłopak leci na dwójkach trójkach, po powrocie do domu byle odwalić pracę domową i już leci do PS4 czy kompa. Od marca do końca sierpnia non stop siedział w pokoju (z przerwą na tydzień wyjazdu nad jezioro z rodzicami), bo e-nauczanie realizował w minimalnym stopniu...

#gorzkiezale #dzieci #szkola #edukacja #podbaza
Pobierz g.....i - Dziecko lat 12 (6 klasa szkoły podstawowej) i jego pismo:
- nieczytelne
- n...
źródło: comment_1599744142jX5NH79yL5zwp6BkNBhyBp.jpg
  • 139
- każda litera pisana oddzielnie


@gumpa_bobi: no i?
Ja tak całe życie piszę i nie przeszkadza to w czytelności, a wręcz przeciwnie wielokrotnie słyszałem, że może nie jest pięknie, ale nikt nie ma problemu z rozczytaniem. Słowa z łączonymi literami właśnie wyglądają strasznie pokracznie i nieczytelnie.
@gumpa_bobi: do tej pory dziękuje mojej mamie za te wyrwane kartki z zeszytu i godziny spędzone ze mną na cwiczeniu pisania kiedy „wyjechałam za linie albo za margines” wtedy łzy w oczach i ryk a teraz doceniam to w opór patrząc na takie właśnie wpisy ()
@gumpa_bobi: to zamiast się #!$%@?ć przy ocenianiu zeszytu czy sprawdzianiu to napisać "pismo nieczytelne - 1". Albo prawidłowa odpowiedź to "skrzypce" a nie "skrzynia" czy "skromnie" (pismo nieczytelne). Ale wtedy trzeba z pomylonymi rodzicami mieć problemy ;)

Inna sprawa, że poza głupimi egzaminami to pisanie ręczne mu się raczej nie przyda.
@gumpa_bobi: Skopane na początku, nikt go w domu nie pilnował, nauczyciele nie zwracali na to uwagi to jest jak widać. Musieli by rodzice mu czas poświęcić i od nowa nauczyć pisać, innej opcji nie widzę. Tu potrzebne jest dużo pracy. Wiem po sobie bo nie pisze najczytelniej i wiem ile musiałem się napracować aby to miało jakikolwiek sens.


@owl152 Albo ma zwyczaj nie dysgrafie. Z pewnością powinna być przeprowadzona diagnostyka.
@gumpa_bobi: Nie przesadzaj z tymi egzaminami. Ja w szkole pisałem jeszcze brzydziej, bo pisałem większość liter jednym ciągiem, więc moje zdania wyglądały jak szlaczki pełne najróżniejszych pętelek. Nauczycielki polskiego mnie nienawidziły. Nigdy nie miałem sytuacji żeby mi nie zaliczyli egzaminu. A pismo dzieciaka da się rozczytać. Dałem radę zrozumieć prawie wszystko przy pierwszym rzucie oka. Jedynie ze trzy słowa sprawiły, że musiałem się dokładniej przyjrzeć.