Wpis z mikrobloga

Nieraz jak rozmawiam z ludzmi o spalaniu w ich autach to mam takie iksde w glowie. Bo nie wiem czy to ja nie umiem jeździć czy oni zakłamują rzeczywistość i wcale nie mają takiego super niskiego spalania. Bo serio mam uwierzyc w 6.2 litra w mieście, korkach i z włączoną klimatyzacją w kii ceed I z dieslem?
Albo 4.9 na trasie w benzynowym seacie leonie? Mowa o srednim spalaniu z trasy XD
Albo jak typ mi mówi, że 1.6 mpi LPG w octavii w miescie mu pali poniżej 10 litrów XD
O legendach dotyczący spalania w 1.9tdi w golfach to szkoda strzępić ryja.
Wszędzie bajkopisarze.
#motoryzacja #samochody
  • 118
@imajoke:
Jesli to nie jest jakies duze i faktycznie zakorkowane miasto, to jestem w stanie uwierzyc w spalanie w dieslu 6.2
"miasto" to troche slaby punkt odniesienia. To tak jakby mi ktos mowil, ze mu w miescie samochod pali mniej niz mi, tyle ze on jezdzi po Gnieznie, a ja po Poznaniu XD
@imajoke: Fabia 1.4 TDI, 300 km przejechane z prędkością 90 km/h wyszło spalanie 3.3 i to nie na kompie tylko liczone przy tankowaniu, w mieście w lato przy delikatnej jeździe potrafiłem zrobić 4L/100 km, taka normalna jazda to około 4.8 L/100 km, w zimie od 6 do 7L. Jak leciałem do Chorwacji, prędkości od 90 do 140 km/h to średnie spalanie na całej trasie wyszło 4.4L/100 km.
@imajoke jeżeli leon 1.5/1.4 Tsi to realne. U mnie w golfie 7 z 1. 5 tsi w trasie krajówki pali około 5l na 100 rekord 4.2 natomiast na autostradzie i w mieście (Gdańsk) koło 7.