Wpis z mikrobloga

Przecież tam nic nie działa. Na żadnej przeglądarce.
Ja chciałbym żeby urzędnik, który zaakceptował to rozwiązanie i zaakceptował wdrożenie na produkcję odpowiadał prywatnym majątkiem za każdą minutę mojego straconego czasu
Ale tak mogłoby być w normalnym kraju, a nie w tym chlewie
a nie w tym chlewie


@Rizzo: eh to jest takie proste - problemem są ludzie i pieniądze.

Zastanawiałem się swojego czasu czemu w innych krajach ponoć działa to lepiej i doszedłem do wniosku że ludzie robią dobrze swoją robotę bo inni ludzie tego pilnują bo to ich robota i też ją chcą robić ją dobrze. Jest też kasa na cały proces.

U nas mam wrażenie że idziemy na skróty i po
@Rizzo: Jak już polubiłeś takie twory, to oprócz ZUSu polecam PKP Intercity.
@mrq: Akurat Asseco i Comarch słyną z powiedzenia, że każdego specjalistę można zastąpić skończoną liczbą studentów, a przetargi w tym kraju wygrywa się konkurując ceną. Skoro produkt jest zgodny z zamówieniem i wszystko działa jak w OPZ/SIWZ, a do tego jeszcze można na lewo dorobić, dodając kilka punktów, żeby przetarg był pod firmę, to po co płacić więcej.
@Rizzo: pracowalem kiedys w projekcie rządowym, to pamietam ze najwiekszym wymaganiem u nich bylo zeby przede wszystkim działało na internet explorer bo grażynki używają i nie wiedza jak zainstalować inne programy
@Rizzo: Nie wiem czy ogarneli, ale pamiętam czasy jak koniecznie odpalałem w IE bo w normalnych przeglądarkach nie działało, albo wchodziłem w kod źródłowy i coś tam edytowałem bo walidator się zawieszał i nie pozwalał jakiegoś button kliknąć :D
#programowanie


@Rizzo: Taki majster z branży, a gówna nigdy nie widział?
Maszyna wirtualna, na niej windows 7 z Internet Explorerem, zablokowane aktualizacje, zainstalowany flasz i java. Nawet podpisywać można sprawy w eSądzie tak to śmiga!

Zasady bezpieczeństwa:
- nie otwierasz innych stron
- nie instalujesz aktualizacji
- nie klikasz drugi raz, nie poprawiasz - jak masz wątpliwości czy działa - CZEKAJ
- nie gmerasz przy dokumentach przed północą, dokument wygenerowany w
Akurat Asseco i Comarch słyną z powiedzenia, że każdego specjalistę można zastąpić skończoną liczbą studentów


@klarkia: Ja mam swoje powiedzenie: jak już coś robić to dobrze i jego się trzymam.
Co do całej reszty to żyje w tym kraju, wiem jak to wygląda ale nie akceptuje tego.