Wpis z mikrobloga

@paul43: Napisalem 2.5-3m. Nie mierzylem dokladnie. Blizej juz nie bede siedzial, bo mi uklad mebli nie pozwala, ale i tak bym tego nie zrobil, bo to zaden komfort, zeby za cene zobaczenia jakiegos szczegolu nabawic sie bolu glowy od ogarniania tak duzego obszaru wzrokiem. Gdyby tak bylo, to swiat podbilaby technologia vr, a jednak ludzie nie chca tego zakladac, bo na dluzsza mete meczy to wzrok i wywoluje inne niefajne objawy.
Obecnie mam 47 cali fullHD i oglądam go z prawie 3 metrów. Myślę nad tv 4K i chętnie bym jakiś kupił. No ale kurde, żeby faktycznie było widać duża rozniecę to trzeba by celować w 70 cali..Nie dość że to już wielka kolubryna, to i cena takiego OLEDA jest wysoka. 8K będzie fajne, na 150 calach.
@feber: i ma rację. 60 cali 8k z dwóch metrów jest maksem dla tego co widzi przeciętny człowiek. A oglądanie z takiej pozycji jest zbliżone do tego jak ogląda się w kinie. Czyli w sumie 8K to maks do tego co nam potrzebne. Obecnie kamery żeby nagrywały bez szumów przy takiej rozdziale muszą być pełnoklatkowe i nie mogą przekraczać ISO800. A dyfrakcja dla 8K zachodzi powyżej przysłony f/7,5. Z ciekawostek to
@JarosG: @paul43: @paul43: te wszystkie rankingi można sobie wsadzić w tyłek. Tam czasami pokazują, że trzeba siedzieć w odległości 1 metr, żeby docenić 4k na 55" co jest kompletną bzdurą i w ogóle wyobrażacie sobie, żeby ktoś tak blisko siedział? Prawie jak przy monitorze na biurku. Ja sam mam oled 55" i oglądam z odległości około 2 metrów i mówię wam, że widzę ogromną różnicę pomiędzy upscalowanym 1080p (np.
@feber: największym rakiem to jest odpalanie gier 4k na monitorze 22-26cali. Oczywiście wiesiek tnie więc trzeba zabulić 3k na nową kartę graficzną. Kiedy ja gram w FullHD na 22calach na starej karcie graficznej. #!$%@? bym zobaczył różnicę na tak małym ekranie.