Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@feber: przeciez gosciu ma racje, 4k to chwyt marketingowy a 8k to juz w ogole

@kinesin1000: niech zgadnę: max co oglądałeś na telewizorze 4k to W11 na TVN?
Kiedyś, jak wchodziła telewizja HD to śmiałem się z ludzi co nie widzą różnicy między FHD, a SD, a teraz pojawiali się ludzie co nie widzą różnicy pomiędzy 4k gdzie różnica między 4k,a HD jest WIEKSZA niż poneozy SD i HD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@resuf: specjalnie włączałem sobie jakies filmiki demonstracyjne i mala jest roznica pomiedzy HD, moze jakbym mial telewizor 140" to bym zauwazyl. Z reszta tak czy siak moze 1 na 100 osob uzywa tego 4k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kinesin1000: ok, ale czy włączasz te filmy na ekranie obsługującym 4k? To podstawowe pytanie. I jaki rozmiar ekranu? Przecież różnica pomiędzy 720p, a 2160p jest KOLOSALNA.
  • Odpowiedz
@resuf: No dobra spoko tylko zaczyna pojawiać się problem realiów bo żeby zobaczyć różnicę pomiędzy hd a sd nie potrzebujesz relatywnie dużego tv, to widać od razu, z hd i 4k no to już musisz mieć coś większego, ale żeby zobaczyć różnice pomiędzy 4k i 8k to musisz chyba walnąć tv jakiego duża część osób po prostu nie zmieści na ścianie xD
  • Odpowiedz
@grzela52: Nie wiem jak skaluje Twoj tv. Ja zbieram koncerty na blu ray i ostatnio doszedlem do wniosku, ze ostatni koncert Mylene Farmer wydany osobno na uhd i zwyklym hd wyglada z 3 metrow tak samo. Oczywiscie dochodzi sciezka dzwiekowa z dolby atmos core truehd ale ja akurat preferuje stereo, wiec nie ma sensu z mojego punktu widzenia wypierd... kasy na gestsze dyski. A ten caly hdr to w ogole jest
  • Odpowiedz
@feber: kij w dupie oczywisty, ale co do odległości w przypadku 8k to jest to wielkość przekątnej z jednostką cm. Np. 75" 8K - optymalna odległość 75cm*1 czyli 75cm. Dla 4K jest *2, dla FullHD *4.
  • Odpowiedz
z hd i 4k no to już musisz mieć coś większego


@MatPL1122: wystarczy ekran telefonu.

4k i 8k


To nie wiem, bo nigdy nie widziałem ekranu 8k i materiału w 8k, więc się nie wypowiadam
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: optymalna odległość dla 4K 65" będzie wynosiła mniej więcej 2*65cm czyli 1.3m. Odległość z której ty oglądasz rzeczywiście nie pozwoli na podziwianie więcej niż 1080p.
  • Odpowiedz
Przecież różnica pomiędzy 720p, a 2160p jest KOLOSALNA.


@resuf: To tak samo jak z muzyką. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie słuchania płyt nie w jakości studyjnej czyli 24bit/48kHz+, podczas gdy normalne audio cd są nagrane w 16bitach i 44.1 kHz, a 99 procentom spoleczenstwa wystarcza spotify czyli zwykle mp3 w 320kbps xD. Gonienie kroliczka nie konczy sie nigdy.
  • Odpowiedz