Wpis z mikrobloga

Ustawiłem się z ziomkiem po pracy bo oboje kończymy o 16 On pracuje jako programista ale w innej firmie (6 osób z czego 3 zdalnie). No ale piszę, że jednak musimy przesunąć bo on ma dzisiaj dyżur i musi zostać jakoś na półtora godziny w pracy. Pytam jaki dyżur, a on, że w tym tygodniu on sprząta biura xD WTF
Wyjaśnia mi, że u nich co tydzień wyznaczona osoba sprząta całe biuro ( coś koło 150 metrów kw) w tym kuchnie, łazienke i wszystkie podłogi xDD Pytam czy normalnie ma to wliczone do czasu pracy, a on że nie i u nich tak jest bo szef zgodził się, że mogą zatrudnić sprzątaczkę ale kasa dla niej idzie z wypłat pracowników XDD No i każdemu szkoda tych kilku złotych więc ustalili, ze sami sprzątają biuro po godzinach pracy XD Najlepsze, że ci co pracują zdalnie na stałe też muszą przyjeżdżać po pracy do biura i posprzątać jak wypada ich kolej XDD
Brzmi jak bait ale to 100% legit. Firma z Lublina. Ktoś tak jeszcze ma?
#programista15k #pracbaza #pracait
  • 26
  • Odpowiedz
@Policjant997 Nie znam. Przecież lepiej jest wziąć sprzątaczkę z jakiejś agencji i wrzucić to w koszty. Nikt teraz poza budzetowka nie zatrudnia sprzataczy (no chyba że chce dofinansowanie z PFRON, ale to już większe firmy)
  • Odpowiedz
@Eugeniusz_Zua: jak pracowałem kiedyś jako teleankieter to też pracownicy mieli dyżury, żeby myć podłogi ale to była gówno firma żerująca na umowach o dzieło i zawsze jak wypadała moja kolej to mówiłem, że nie mam sprzątania w umowie, a jak mam myć podłogi to #!$%@? ich do Pipu i zawsze mnie to omijało xD
No ale #!$%@? pracujesz jako programista za wypłatę grubo ponad średnią krajową i musisz myć podłogi XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Policjant997 może w jakiejś maleńkiej firemce gdzie się zatrudnia studentów. Raczej nikt po paru latach w IT by nie skąpił tych 20 złotych tygodniowo a nawet jakby to zmiana firmy to tydzień szukania
  • Odpowiedz
@Policjant997: To nie bait. Pracowalem kiedys przez 3 miesiace w firmie, w ktorej byly podobne praktyki (natomiast bylo to wliczone do czasu pracy). Przesiedzialem tam do konca okresu probnego. :)

*tak btw to byl calkiem dobrze prosperujacy software house
  • Odpowiedz
Jestem w stanie w to uwierzyć bo mam koleżankę i dorabiała sobie sprzątając takie biuro w każdy piątek po pracy ot 2h roboty z umyciem okien i odkurzaniem raz za czas 3,5h. Zmienił się manager i pogonił ją twierdząc że teraz będą sobie pracownicy sprzątać po godzinach. Żałował 150zł. Bez komentarza.
  • Odpowiedz