Wpis z mikrobloga

Witam Mirki,
Co się ostatnio #!$%@?ło to głowa mała.

Jakiś tydzień temu szukałem w miarę taniego telefonu do zakupu i mój wybór padł na Xiaomi Redmi Note 8 Pro, kupiłem go więc na Allegro. Chwilę później dowiedziałem się od kolegi, że w tym samym dniu wychodzi POCO 3x, który będzie w podobnej cenie, a jest jakościowo półkę wyżej, więc anulowałem zakup Redmi Note 8 Pro w opcjach na Allegro. Zamówienie w tamtym czasie nie było zapakowane czy wysłane (telefon kupiłem około 16, a anulowałem zakup około 18:30, a w samym opisie nie było też o tym, że jest w wysyłce). Na następny dzień z rana kupiłem na Aliexpressie POCO 3x w promocji za 219$ z wysyłką z Hiszpanii.

Tak sobie czekam, czekam i wczoraj przyjeżdża do mnie kurier z paczką, myślę sobie "zajebiście, już doszedł i to w 6 dni z Hiszpanii", więc biorę paczkę idę do domu i rozpakowuję. Zajebiście wygląda, dobrze w łapie leży, będzie się fajnie w poki grało i nagle dostrzegam, że ten telefon jest biały, a ja nie kupowałem białego a czarny. No tak, pewnie wysłali zły kolor, ale #!$%@? tam, jakoś mi to nie przeszkadza, ale dla pewności se sprawdzę na Aliexpressie jaki kolor kupiłem i najwyżej napiszę do sprzedawcy oburzony jakim #!$%@? to tak i wyżydze jakąś zniżkę. Wchodzę na Ali: kupiłem czarny (grey konkretnie, ale jest czarny), ale dość mocno się zdziwiłem, bo tam nie było opcji kolorystycznej białego POCO 3x, POCO w ogóle nie ma takiej opcji kolorystycznej i złączyły mi się przewody: to nie POCO, a Redmi Note, którego faktycznie kupowałem w białej wersji. Na opakowaniu "Redmi Note 8 Pro" (jakoś wcześniej tego nie zauważyłem xd). Myślę sobie "świetnie, zły telefon wysłali, a za parę dni community day na Porygona, a ja bez telefonu i mi już nie przyjdzie do Niedzieli". Jednak od razu przypomniałem sobie, że kupowałem też Redmi Note 8 Pro na Allegro, choć zakup anulowałem. No tak, wysłali ten telefon, nie zauważyli anulowania transakcji, teraz się #!$%@?ć ze zwracaniem. Smaruję szybko maila, że mi wysłali telefon, którego nie chciałem, że im zwrócę i tylko mają mi kasę oddać za przesyłkę. Wieczorem jeszcze sprawdzam status przesyłki POCO 3x i zdziwnie, przyszła też dziś po południu i jest na poczcie, jakoś nie zauważyłem, ale odbiore se już jutro rano.

Budzę się z rana i od razu jadę na pocztę, zapisuje tylko numer przesyłki. "Na Pana nazwisko i ten numer przesyłki nic nie ma", zajebiście, jechać do domu jeszcze raz i sprawdzać numer przesyłki. Okazało się, że wziąłem numer do śledzenia przesyłki, a nie numer paczki (xD), aczkolwiek dziwne, bo nazwisko powinno być, może nie było dlatego, że podałem z polskimi znakami, a na Ali dawałem bez polskich. Więc wracam na pocztę: to samo, nie ma paczki na Pana nazwisko, numer paczki też się nie zgadza. Nie no nie ma #!$%@?, teraz na pewno wszystko dobrze wpisałem, jeszcze nazwisko podałem w wersji z i bez polskich znaków. Czyli jednak paczka nie przyszła... a nie... czekaj. Sprawdzając numer paczki widziałem, że przyszła z kurierem gdzieś około 14, czyli wtedy kiedy odbierałem wczoraj paczkę w domu CZYLI JEDNAK, przysłali mi zły telefon, a tamci u których anulowałem zakup nie wysłali mi tego Redmi Note 8 Pro. Wrócę do domu, napiszę tylko, że zaszło nieporozumienie, że wcale telefonu nie wysłali, a potem się będę #!$%@?ł z gwarancją na Aliexpressie. Wchodzę na mail i widzę odpowiedź:

Witam:


Przepraszam za to, ale kiedy zobaczymy Twoją wiadomość, wysłaliśmy przedmiot, a także nie możemy oddzwonić. skoro masz przedmiot, to może go zatrzymasz? a my chętnie udzielimy Ci zniżki, ok?

Czekając na twoją odpowiedź.

Miłego dnia :)

Czyli cco? Wysłali ten telefon? Przecież chyba mogą sprawdzić, że nie. I dlaczego koleś #!$%@? pisze jakby nie znał polskiego? A no tak, po prostu sprawdzę skąd telefon przyszedł, jeśli z Hiszpanii, to znaczy, że zamienili POCO na Redmi i to telefon z Aliexpressu, jeśli z Polski, to wysłali mi ten telefon z Allegro mimo, a POCO gdzieś się zaginęło w akcji i trzeba będzie pisać do Ali. Tak więc patrzę i wysyłka z magazynu z Hiszpanii, z którego kupowałem POCO. Czyli jednak dali zły telefon, ja #!$%@?, nie będzie nic na Porygona. Ale jest jeszcze coś, skoro ta paczka z Allegro niby przyszła, to jest też powinien być tracking. No i wchodzę na mail, jest, jest tracking, paczka doręczona o 13, czyli wtedy mniej więcej jak odbierałem przesyłkę (POCO miało przyjść o 14). I teraz nastąpiło olśnienie, scenariusz był następujący:

Kupiłem Redmi Note 8 Pro od jakiegoś gościa z zagranicy, który sprzedaje rzeczy z Aliexpressa na polskim Allegro, stąd ta wiadomość z Google Tłumacza, stąd też prawdopodobnie nie do końca ogarnia Allegro i po anulowania zakupy nie skapnął się, że go anulowałem, więc paczka poszła. Jako, że zarówno Redmi jak i POCO to telefony z Xiaomi i leżą w jednym magazynie, a telefony kupowałem w mniej więcej równym odstępie czasowym, to zarówno Redmi i POCO poszły tym samym statkiem, prawdopodobnie przebywając razem tę samą podróż, przypłynęły do Polski, potem razem jechały do centrów redystrybucyjnych, a następnie jednym kurierem. Całkiem prawdopodobne, że gdy odbierałem Redmi od kuriera, to POCO leżało w tym samym samochodzie, gdzieś obok i zostało później gdzieś odwiezione... no właśnie gdzie. Znam już całą historię, ale pozostaje jedno #!$%@? pytanie:

Gdzie do #!$%@? nędzy jest to #!$%@? POCO?

#aliexpress #zakupy #kurier #poczta #pocztapolska ##!$%@?
  • 26
Nie, inny jest numer do śledzenia przesyłki


@OktawianAugust: Nie. Numer przesyłki. Przesyłka nie ma swojego innego numeru, różnego do numeru przesyłki. Ma tylko swój numer, który się śledzi. To numer śledzenia i numer przesyłki, który się śledzi.

(Próbowałem odpisać tak samo chaotycznie, jak zamawiałeś i odbierałeś, ale mi się nie udało :-))
Update info. Przyszedł mi wczoraj mail, że "Twoje zamówienie x dotarło do lokalnego urzędu pocztowego. Odbierz je!" i faktczynie na trackingu Ali jest info, że doszło do mnie do miejscowości, jednak kiedy wpisuję adres do śledzenia przesyłki na innych stronach do śledzenia paczek mam info... że przesyłka dalej jest w Hiszpanii. Mocno się to gryzie z wersją z Ali i to chyba jednak wersja z tym, że jest w Hiszpanii jest bardziej
@OktawianAugust: W szczegółach zamówienia powinieneś mieć nr do śledzenia przesyłki składający się z samych cyfr. Wbij go na stronie GLS lub Alipaczka.pl i będziesz miał jasność, gdzie ona się znajduje. Na poczcie jej nie ma, babka Cię zmyła mówiąc o innym nr paczki niż nr śledzenia.