Wpis z mikrobloga

Zarabiają na ilości wyświetleń (odklikane reklamy) i na płatnych kontach i zależy im na jak największej liczbie użytkowników, a Ty swoje o przeciążonych serwerach.


@Polanin: Ja rozumiem, ale na tych stronach, na których oglądam, czegoś takiego nie ma ( nie ma reklam, nie musze się logować, żadnego broń boże vipa czy premium nie kupuje). Szukam, odpalam i oglądam.

Zarabiać na pewno zarabiają, bo zawsze znajdą sie lekkomyślni, co zapłacą za premium,
@Polanin:Sam napisałeś " Ekino" czy na ekino płacisz za coś? Masz reklamy? Bo znam te strone kupe lat i nie przypominam sobie, żeby było coś takiego. Czyli z czego ta strona sie utrzymuje? Niby jest premium, ale i bez tego można oglądać.
Powiedz mi, kto normalny wchodzi gdziekolwiek z wyłączonym adblockiem? Ja korzystam z adblocka wszędzie gdzie, się da, bo bez niego, żeby sie dokopać np: głupiej stronki z artykułem muszę klikać na 20 różnych reklam. Na stronkach z filmami to oczywiste, że też korzystam z adblock'a jak każdy normalny człowiek. To oznacza, że nie wyskakują mi natrętne reklamy i oglądam bez problemu. Na jednej stronce w ogóle nie ma reklam


@Mr_3nKi_: Ja.
. Uważam, że w ten sposób masz szansę na dotarcie do treści bez dodatkowych opłat. Jeśli wszyscy używaliby adblocka nikt nie zarabiałby na reklamach.


@Polanin:ok, pomińmy wszystko, co napisałeś ( z częścią się zgadzam), ale już wspomniałem, że niektóre reklamy są złośliwe i próbują sie włamać. Te reklamy to jak z loterią, nigdy nie wiadomo co wypadnie. Nigdy w życiu nie wyłączę adblock'a
@Polanin: Oglądam na różnych stronach, gdzie są zablokowane różne podejrzane reklamy z różnymi odtwarzaczami.

Mówię tylko, że oglądając nie wyskakuje żadna reklama, nic nie zacina, nie muszę się logować ( oprócz jednej strony), wszystko dobrze gra.
Te reklamy to jak z loterią, nigdy nie wiadomo co wypadnie.

@Mr_3nKi_: Windows ma na tyle dobre zabezpieczenia, że nie ma już sensu instalować dodatkowych. Przez ostatnie parę lat dużo się zmieniło.

Nigdy w życiu nie wyłączę adblock'a

@Mr_3nKi_: Nikogo na to nie namawiam. Niech każdy żyje sobie tak jak mu pasuje. Pod warunkiem oczywiście, że nie szkodzi nadmiernie innym.

Polanin mój drogi mirku, jak mówie, że nie ma żadnych
Mówię tylko, że oglądając nie wyskakuje żadna reklama, nic nie zacina, nie muszę się logować ( oprócz jednej strony), wszystko dobrze gra


@Mr_3nKi_: Reklamy wyskakują jedynie kiedy uruchamiasz film. Zwykle odklikujesz trzy wyskakujące okna (ctrl+w) i to wszystko. Czasem jest jeszcze tak, że po zatrzymaniu też musisz jedną odkliknąć. W trakcie filmu chyba kilka lat temu się zdarzały, ale ostatnio nigdzie nie trafiłem.
Windows ma na tyle dobre zabezpieczenia, że nie ma już sensu instalować dodatkowych. Przez ostatnie parę lat dużo się zmieniło.


@Polanin: Wole być dodatkowo zabezpieczony.

Nikogo na to nie namawiam. Niech każdy żyje sobie tak jak mu pasuje. Pod warunkiem oczywiście, że nie szkodzi nadmiernie innym.


Oczywiście, zgadzam się z tym.
Reklamy wyskakują jedynie kiedy uruchamiasz film. Zwykle odklikujesz trzy wyskakujące okna (ctrl+w) i to wszystko. Czasem jest jeszcze tak, że po zatrzymaniu też musisz jedną odkliknąć


@Polanin: To prawda, dlatego wybieram "specjalne odtwarzacze". Jeden odtwarzacz po kliknięciu na start pokazuje reklamy, a drugi juz nie. Przetestowałem już to wszystko dawno temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)