Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #mezczyznibezmozgu #dziewczynybeztabu #takaprawda #slub

Bekę mam z niebieskich, którzy chcą zmieniać nazwisko swojej partnerki, albo żeby miała podwókoxD jakby jeszcze coś osiągnęli, że chcą swoją rozpoznawalność czy znane nazwisko drugiej osobie, a oni jedyne co osiągnęli to potężną liczbę obejrzanych meczów polskiej ekstraklasy i wypitych żuberków xDDD Dlaczego kobiety przyjmowały nazwisko męża? Bo zazwyczaj ono coś sobą reprezentowało, np. Jacqueline Kennedy Onassis, a nie jakieś Kowalski od gościa, który na studiach osiągnął tylko rekordową liczbę wypitych browarków.

Naprawdę zastanawiam się, jak głęboko zakompleksionym przygłupem trzeba być, aby w ogóle przykładać wagę do tego, jakie nazwisko będzie nosiła twoja partnerka po ślubie XD.

A potem czytam ten skowyt i jęk mężczyzn, którzy narzekają na to, że mężczyźni muszą zarabiać mega duże pieniądze i utrzymywać swoje "betamyszkomaty". Sami świadomie/nieświadomie chcecie utrzymać aktualny status mężczyzn w społeczeństwie

Dopóki nadal będziecie opierać się na "tradycjach" i rolach kulturowych, które narzuca wam społeczeństwo, to nic się w waszym życiu nie zmieni.

Jeszcze pal licho, że wpis ze screena plusują typowe #przegryw, ale wśród plusujących znalazło się kilku Mirków, których miałem za całkiem kumatych XD

A potem ci sami plusujący, będą wykopywać znaleziska o wzroście samobójstw wśród mężczyzn, którzy nie radzą sobie z presją, które stawia przed nimi społeczeństwo, a sami oczekują od kobiet, aby przyjmowali wzorce, które nijak się mają do współczesnych realiów.

Pobierz
źródło: comment_1600604218GJrPWrmoTNuhB3zX9cIdRc.jpg
  • 16
@Neubert Ale chociaż bys z sensem pisal. Kobiety przyjmowaly nazwisko mężczyzny bo ten byl glowa rodziny, potem to juz był zwyczaj i tyle.
@Eoon

Kobiety przyjmowaly nazwisko mężczyzny bo ten byl glowa rodziny, potem to juz był zwyczaj i tyle.


Po co miałbym o tym wspominać? To nie ma żadnego związku z moim wpisem.
@Neubert: argument jest jeden i jest prosty: jeżeli kobieta CHCIAŁA mieć moje nazwisko to znaczy, że jest dumna, że od teraz nie będzie już panną Y a panią X. Jeżeli nie czuje takiej dumy z faktu zostania moją żoną, nie chce zmieniać nazwiska to ja taką miłość mam w dupie, poczekam na lepszą partię albo będe sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale większość cucków cieszy się