Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mieszkający na codzień w Wawrze (Nadwiśle i okolice) może się wypowiedzieć jak wygląda obecnie dojazd autem/ZTM/PKP do Mokotowa (konkretnie okolice Metro Pole Mokotowskie)? Do piechotą PKP daleko, bus rzadko jeździ i sumaryczny czas dojazdu z dojściem wynosi 1:15h... (zakładając brak awarii PKP i metra). Z kolei autem google maps pokazuje 20-60 minut w zależności od godziny. Zakładam, że w godzinach szczytu zbliżamy się do górnej granicy, ale co powiecie o godzinach 9-11? 18-19?

Drugie pytanie. Jak oceniacie wpływ na dojazdy oddania lada miesiąc Mostu Południowego i POW (Południowa Obwodnica Warszawy) do użytku? Czy to odkorkuje Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski tak, że most Siekierkowski będzie Ok? Lub z osiedli na lewo od stacji PKP w dzielnicy Wawer można by było od razu wjechac na POW (ekspresówka S2) mignąć do Węzła Puławska. Po drodze będzie tylko jeden Węzeł na Wilanowie, więc można niemalże non stop gazować aż do zjazdu na Puławską.

Trzecie pytanie. W studium dzielnicy Wawer jest planowana budowaTrasy Olszynki Grochowskiej (TOG), ale nie będzie miała węzła z POW. To niby ma odciążyć Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski. Nie wiadomo kiedy zostałaby budowana i oddana do użytku. Do tego dochodzi równoległa do TOG tzw. Trasa Nowo Bora Komorowskiego, ale ta jest ostatnia w planach o też bez węzła z POW.

Z chęcią poczytam Wasze wypowiedzi, bo jestem na etapie badania lokalizacji do zamieszkania na długie lata i zapuszczenia tam korzeni.

#wawer #warszawa #mieszkanie #dojazddopracy
  • 2
@panegon: Dojeżdżałem z Wawra(Anin) przez rok na Mokotów, w godzinach 10-11 jest już spoko można w około 30 minut na luzie dojechać, wcześniej jest nieco trudniej - zwłaszcza w zimę trzeba sobie te 10 minut więcej zarezerwować. ZTM to niestety słaba opcja jak dla mnie, trzeba mieć 45-60 minut na dojazd, a w zimę miałem dojazdy czy powroty i po 2 godziny - wiele zależy od linii.
PKP i później tramwaj
@Mt94
Dzięki za konkrety. Mam jeszcze kilka pytań.

Na jaką ulice lub do jakiego punktu charakterystycznego dojeżdżałeś na tym Mokotowie?

Ile zajmował dojazd i powrót w godzinach szczytu? Nawet uberem, bo to i tak to samo.

Gdzie były najczęściej korki?

Anin jest przy krajówce, którą od razu jedziesz Mostem Siekierkowskim plus zjazd, kilka zakrętów i jest się na miejscu. A ja bym musiał jeszcze dobić do tej krajówki i tutaj widzę problem.