Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Sprawa wygląda tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprzedalem golfa IV którego szczerze nie lubiłem, nudny samochód strasznie. Mój wcześniejszy, honda concerto dawał mi o wiele więcej frajdy od Niemca, a golf zraził mnie do marki. Może to wina egzemplarza, ale chce wrócić do japońskiej motoryzacji, przynajmniej spróbować.

Tyle że auto ma też służyć za daily, bo to będzie jedyne auto w rodzinie. Chciałbym coś co wyglądowo i moze osiągami da mi trochę radochy. Myślałem nad:

-Honda Prelude Vgen 2.0 133km/2.2 vtec 192km
-Honda Accord VI 2.4 192Km(to chyba s/r type?)
-Alfa Romeo 156 2.5 v6 Busso - na grupach można znaleźć egzemplarze z dobrą blachą
-Hyundai Coupe 2.0 przed i polift

I moze wy coś polecicie? +- 10k budżetu z lekka nadwyżka, NIE SZUKAM PERELKI i takiej nie oczekuje, może być z wkładem finansowym. Auto ma trochę posłużyć plus ma dostarczyć trochę frajdy. Co sądzicie o tych samochodach a może macie jakieś inne godne polecenia?

A i bym zapomniał, auto koniecznie benzynowe.

#auta #samochody #jdm #honda #motoryzacja
AaBbCcDdEeFf - Sprawa wygląda tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprzedalem golfa IV którego szczerze ni...

źródło: comment_1600975645KNylWaeiqJv3l9lxC6rUzX.jpg

Pobierz
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubiep: patrzyłem, tylko poliftowe wersję z silnikiem 2zz potrafią kosztować dużo więcej, a te przedliftowe pija olej w #!$%@?, prawie półtora litra na 1000km. Polift z 2zz potrafi kosztować duuuzo więcej
@AaBbCcDdEeFf znaczy trzeba szukać polifta czyli 2003-2005 one już oleju nie piją, a jeżeli się chce można przeprowadzić remont na starszej i wymienić tłoki na te poliftowe z dwa razy większą ilością kanałów olejowych jednak nie każdy sobie z tym poradzi.
@AaBbCcDdEeFf i wydaje mi się że poliftowe Hyundai jest dużo droższy oko 15-20k (ten z innymi reflektorami maską i zderzakiem). Ja bym z tej listy brał acorda bo na moje oko przedliftowy Hyundai wygląda tak sobie na żywo 3 sztuki w różnych kolorach też widziałem i bez zmiany zderzków nakładek na progi wygląda średnio (głównie chodzi mi o front bo boki są doskonałe i wyglądają świetnie jak o wiele droższy samochód sportowy
@AaBbCcDdEeFf: Jak długie i Coupe, to może Accord VI Coupe ? V6 3.0 robi robotę, natomiast niestety sprzęgnięty tylko z automatem (który przy dużych przebiegach może wymagać serwisu). Alternatywnie to samo nadwozie miało też 2.0 manual/automat, ale to już nie to samo :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: właśnie preluda ma ten piękny tyl, no nie mogę sobie jej wybić z głowy, jest przepiękna. Chodziło mi właśnie o h22a5 i ona bodajże ma 185km.
@lubiep: właśnie głównie z Hyundaia myślałem o przedlifcie, bo mi nie przeszkadzają te kwadratowe lampy, przynajmniej na zdjęciach
@endriuL: Odrzuca mnie automat w starszych samochodach, chodzi że boję się o serwis takiej skrzyni. Broń Boże nie mam nic do automatów, bardzo bym
@AaBbCcDdEeFf: ja miałem Hondę Accord VI, przy czym ta generacja nie ma silnika 2.4, kolejne dwie taki mają. W VI gen są silniki 1.6, 1.8, 2.0 i 2.3 (type r).

Mój egzemplarz miał 2.0 i był to silnik na pewno wystarczający do wyprzedzania, a jak wjeżdża vtec, to na prawdę jest frajda z jazdy na wyższych obrotach. Mega fajne auto, bezawaryjne, znacznie lepiej wykończone niż golfy, czy audi, a przez to